Rüya tabirleri Üzüm görmek

Molla Cami ruya tabirleri, Üzüm tabiri

üzüm

Rüyada üzüm görmek; mevki ve paraya sahip olmaya, beyaz ve siyah üzüm görmek; kış mevsiminde ise belli bir mücadeleden sonra isteklerin gerçekleşmesine, üzüm asması; zengin olmaya işarettir.


Uzum

Rüyada görülen üzüm, güzel bir riziktir. üzüm devam eden toplu ve genis bir riziktir. Mevsiminde üzüm görmek dünyada meydana gelen ucuzluga ve bol bir maisete isarettir. Mevsiminin disinda üzüm görmek, rüya sahibinin vaktinden önce erisecegi hayirdir. Bazen de bu, vaktinden önce elde edecegi haram bir seydir. Rüyada yerden bir salkim üzüm aldigini gören kimse, bir kadin tarafindan toplu bir mala nail olur. Siyah üzüm devam etmeyen bir riziktir. Bazi tabirciler mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder, mevsimi disinda ise hastaliktir, dediler. Eger üzüm askida olursa, siddetli korkuya isarettir. Beyaz üzüm, sirf hayir ve sifadir. Siyah üzüm cüz'i bir menfaattir. Bazi tabirciler üzümün azinda da çogunda da üzüntü ve keder vardir. Yere düsmüs üzümü kaldirmak az bir menfaattir. Rüyada yerden bir üzüm kaldirdigini ve çekirdegini alip üzümü tekrar yere attigini gören kimse, hanimiyla çekisir ve müskil bir durumda kalir. Mevsiminde görülen üzüm, hayirdir ve kadinlardan veya onlar vasitasiyla elde edilecek menfaata isarettir.


Uzum

Üzüm Ağacı görmek, şen, tatlı, hoş, izzetli ve saltanat sahibi birine işarettir.

Rüyada üzüm görmek rüyalarin en iyisidir. Üzüm, bol kismet ve mala. mülke de yorumlanir. Üzüm salkimlari kismet ve geçimin bolluguna, dünya ve ahiret islerinin yolunda gittigine, siyah üzüm saadet ve sagliga; beyaz üzüm mutlu bir Aile hayatina isarettir, Mevsiminde görülen üzüm rahat ve mutlu bir hayata, mevsimi disinda görülen üzüm ise sikintiya delalet eder. Bir bagdan kendi eli ile üzüm topladigini görmek, hayatta bütün isteklerini elde edecegine; üzüm sikip suyunu çikardigini görmek, borçlari varsa kurtulacagina; hastasi varsa sifa bulacagina delildir.

Üzüm Suyu içmek ise uzun bir ömre isarettir. Rüyada üzüm görmek Danyal aleyhisselama göre, hayir ve helal maldir. Vaktinde siyah üzüm yedigini görmek keder; vaktinin disinda yedigini görmek hastaliktir. Vaktinde beyaz üzüm yedigini görmek nimet, menfaat ve umdugu seyin ele geçecegine isarettir. Kirmizi üzüm de böyle yorumlanir. Rüyada çavus üzümü yemek zorlukla ele geçecek mala delalet eder. Üzüm sikarak suyunu içtigini görmek zalim bir devlet adamina hizmet edecegine isarettir.

Bir asmadan koruk topladigini görmek rizk için yaptigi bütün çabalarinin bosa geçecegine; asmada salkim halinde siyah üzümler görmek, vaktinin disinda ise, siddetli yagmura vaktinde ise nimete delalet eder. Ne renkte olursa olsun, kuru üzüm hayir ve bereket isaretidir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen üzüm, güzel bir riziktir.Üzüm devam eden toplu ve genis bir riziktir. Mevsiminde üzüm görmekdünyada meydana gelen ucuzluga ve bol bir maisete isarettir.

Mevsiminin disinda üzüm görmek, rüya sahibinin vaktinden önce erisecegihayirdir. Bazen de bu, vaktinden önce elde edecegi haram bir seydir.Rüyada yerden bir salkim üzüm aldigini gören kimse, bir kadin tarafindantoplu bir mala nail olur. Siyah üzüm devam etmeyen bir riziktir.Bazi tabirciler mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder, mevsimi disindaise hastaliktir, dediler. Eger üzüm askida olursa, siddetli korkuya isarettir,Beyaz üzüm, sirf hayir ve sifadir.Siyah üzüm cüz î bir menfaattir.Bazi tabirciler üzümün azinda da çogunda da üzüntü ve keder vardir,dediler. Yere düsmüs üzümü kaldirmak az bir menfaattir. Rüyada yerden birüzüm kaldirdigini ve çekirdegini alip üzümü tekrar yere attigini gören kimse,hanimiyla çekisir ve müskil bir durumda kalir.

Mevsiminde görülen üzüm,hayirdir ve kadinlardan veya onlar vasitasiyla elde edilecek menfaata isarettir.


Üzüm

Devamı olan toplu rızka, dostluk ve muhabbete, Mevsiminde görülen üzüm gelecek ucuzluğa ve bol geçime, mevsimi dışında görülen üzüm, vaktinden önce erişilecek hayra, Yerden bir salkım üzüm almak bir kadın tarafından toplu mala kavuşmaya, Siyah üzüm salkıımı üzüntü ve kedere, Beyaz ve tabii renkteki üzüm sırf hayır ve şifaya, Üzümün beyazı gündüze, siyahı geceye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Asma Üzüm Şırası.)

Rüyada görülen yaş üzüm, en güzel rızıktır, topluca mala erişilmesine, siyah üzüm sıkıntı; tasa ve hastalığa, beyaz üzüm; hayır ve şifaya işarettir.

Rüyada üzüm görmek bir işten bol miktarda para kazanılacağını işaret eder. Kara Üzüm ise sıkıntı, üzüntü ve hastalığa yorumlanır. Beyaz üzüm; iyi olaylara ve şifaya yorumlanır.

Rüyada üzüm görmek veya üzüm yemek, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz anlamına gelir.

Mevsiminde üzüm mal, paradır. Eğer üzüm ekşi ise kısmete haram karışmış demektir.

Mevsiminde taze üzüm çok hayırlıdır. Bir salkım yeşil üzüm yediğini gören, bir mal alacaktır. Bir salkım tatlı siyah üzüm ev eşyasıdır. Rüyasında üzümleri bir yere serip kurutan biri, yaşlılığında da darlık çekmeyecek, hatta zengin olacaktır.

Mevsiminde taze üzüm çok hayırlıdır. Bir salkım yeşil üzüm yediğini gören, bir mal alacaktır. Bir salkım tatlı siyah üzüm ev eşyasıdır. Rüyasında üzümleri bir yere serip kurutan biri, yaşlılığında da darlık çekmeyecek, hatta zengin olacaktır.


Üzüm

Ben Rüyamda arkadaşım bizim için çekirdeksiz üzümleri hepsini ayıklayıp bir buz dolu kovanın içinde bize getiriyor sonra ben yemeye başlıyorum ve bir arakadaşım da ikram ediyorum. Sonra buz dolu kova o kadar buz varki üzümler çok tatlı ve güzel ve bir ara kafamı buz kovasına sokuyorum serinlemek için sonra üzüm yemeğe devam ediyoruz.

Yorum: Rüyada görülen üzüm, güzel bir rızıktır. Üzüm devam eden toplu ve geniş bir rızıktır.

Mevsiminde üzüm görmek dünyada meydana gelen ucuzluğa ve bol maişete delalet eder. Mevsiminin dışında üzüm görmek, rüya sahibinin vaktinden önce erişeceği hayırdır. bazen de bu, vaktinden önce elde edeceği haram bir şeydir.

Rüyada yerden bir salkım üzüm kaldırıldığını gören kimse, bir kadın tarafından toplu bir mala nail olur.

Rüyada görülen üzüm salkımları bir dirheme delalet eder.

Siyah üzüm devam etmeyen bir rızıktır. Bazı tabirciler mevsiminde siyah üzüm , üzüntü ve keder, mevsimi dışında ise hastalıktır, dediler. Eğer üzüm askıda olursa, şiddetli korkuya delalet eder.


MollaCami.Com