Kütüphane

Sponsorlu Bağlantılar

Rüya tabirleri

Son Okunanlar

Kütüphanemiz

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Rüya tabirleri Sergi görmek

Molla Cami ruya tabirleri, Sergi tabirini asagidan okuyunuz


Sergi

sergi ve ona sahip olmak, rahatlik, izzet ve yüksekliktir. dösek ve ona alt olan yastik ve carsaf gibi seyler ev sahibintn Alet ve edevatidir. dösek veya döseme benzer bir sey üzerinde oturdugunu gören kimse bir arazi satin alir. Rüyayi gören harbde ise selamete kavusur. dösek, sahibinin, yani kendisi icin dösenilen kimsenin dünyasi ve mülküdür. bir kimse, dösegini düsürmüs görse dünya o kimseden uzaklasir.eger görülen dösek yeni, genis, sanatli ve saglam olursa, rüya sahibi icin uzun ömre, dünyaca genislige, yeni bir devlete, nimetin devamina, emir ve hükmünde kuvvete nail olmasina isarettir, dösek, ince ve yirtiksa az bir ömürle yine dünyaya isarettir. bir kimse dösegini dürülmüs oldugu halde omuzu üzerinde görse o kimse bulundugu yerden bilinmeyen bir yere göc eder. dösegin kendisi icin acilip serildigini görse, nzki genis olur, fakirlik ve gecim sikintisindan kurtulur.dösek, hakimler ve reislerle ve ona Ayak basan herkes ile toplanip sohbet etmeye isarettir. bir kimsenin, rüyasinda döseginin toplanmasi,hükmünün gecersizligine yahut dünyasinin kendisine yüz cevirdigine isarettir. bir kimseden rüyada dösegi kacilirsa veya yansa, o kimse ölür. döseginin yüzü incelse eceli yaklasir ve vücuduna zayiflik anz olur. parca parca kesilmis dösek, üzüntü ve kederdir.dösek, nefsini medh ve tezkiye eden batil ve yalani cok olan erkektir.rüyada sergi görmek, giysiye isarettir. kis gününde görülen serginin tabiri yaz gününde görülen serginin tabirinden daha güzeldir. sergi görmek,komsularada isarettir, denilmistir. bir kimse rüyada sergiyi sirtina aldigini görse veya sergiye büründügünü görse fakirlesmesine ve baskalarina ihtiyacini arzetmesine isarettir. sergi görmek, esnaf, fakih ve imam icin kendilerini fakirlik ve zaruretten emin kilacak, siddet ve korkulardan koruyacak bir san'attir. sergisinde kir oldugnu gören kimsenin gecimi kötü ve söhreti noksanlasir.


Sergi

Rüyada bir sergiyi gezdiginizi görmek, bir is seyahati için kisa bir yolculuk yapacaginiza. Sonunda elinize küçük miktarda para geçecegine isarettir. Bir baska rivayete görede: Sergi ve ona sahip olmak, rahatlik, izzet ve yüksekliktir. Dösek ve ona alt olan yastik ve çarsaf gibi seyler ev sahibinin Alet ve edevatidir. Dösek veya dösege benzer bir sey üzerinde oturdugunu gören kimse bir arazi satin alir. Rüyayi gören harbde ise selamete kavusur. Dösek, sahibinin, yani kendisi için dösenilen kimsenin dünyasi ve mülküdür. Bir kimse, dösegini düsürmüs görse dünya o kimseden uzaklasir. Eger görülen dösek yeni, genis, sanatli ve saglam olursa, rüya sahibi için uzun ömre, dünyaca genislige, yeni bir devlete, nimetin devamina, emir ve hükmünde kuvvete nail olmasina isarettir. Dösek, ince ve yirtiksa az bir ömürle yine dünyaya isarettir. Bir kimse dösegini durulmus oldugu halde omuzu üzerinde görse o kimse bulundugu yerden bilinmeyen bir yere göç eder. Dösegin kendisi için açilip serildigini görse, nzki genis olur, fakirlik ve geçim sikintisindan kurtulur. Dösek, hakimler ve reislerle ve ona Ayak basan herkes île toplanip sohbet etmeye isarettir. Bir kimsenin, rüyasinda döseginin toplanmasi, hükmünün geçersizligine yahut dünyasinin kendisine yüz çevirdigine isarettir. Bir kimseden rüyada dösegi kaçilirsa veya yansa, o kimse ölür. Döseginin yüzü Incelse eceli yaklasir ve vücuduna zayiflik ariz olur. Parça parça kesilmis dösek, üzüntü ve kederdir. Dösek, nefsini medh ve tezkiye eden batil ve yalani çok olan erkektir. Rüyada sergi görmek, giysiye isarettir. Kis gününde görülen serginin tabiri yaz gününde görülen serginin tabirinden daha güzeldir. Sergi görmek, komsularada isarettir, denilmistir. Bir kimse rüyada sergiyi sirtina aldigini görse veya sergiye büründügünü görse fakirlesmesine ve baskalarina ihtiyacim arzetmesine isarettir. Sergi görmek, esnaf, fakih ve imam için kendilerini fakirlik ve zaruretten emin kilacak, siddet ve korkulardan koruyacak bir san attir. Serglsinde kir oldugnu gören kimsenin geçimi kötü ve söhreti noksanlasir.


Sergi

Bilgi ve beceri ürünü olan işleri insanların beğenisine sunmaya, medeni cesarete ve şöhret bulmaya delalet eder. Yere serilen şeyler için Bakınız; Döşek.

İşlerinizde başarılı olacaksınız, kazandığınız parayla mülk alacaksınız demektir.

Kişinin hayatındaki değişikliklere işaret eder. Sergilenen şeylere göre de yorumlanır.


Musallaêtaşı . Jerse . Rugan . Tıtreklık (rase) . Jeolog . Poligon . Saniye . Suretıl mutaffıfın . Varyete . Yağlanmak . Böluk . Destan okuyucu . Gasbetmek . Gündüz . Hafsa (r. anha) . Hallaç yayı . Isbat şahitlik etmek . Kokulu seyler(ıtrıyat) . Kötü zan . Mancınık tası . Mermercı . Mızrakcı . Mukaddes kitaplar . Odenek . Öküzgözü . Ölçülü davranmak . Parçacı . Revir . Rulet . Sıslerın ınmesı . Sure 012 yusuf . Sure 059 hasr . Suretıl rahman . Tırabzan: . Urınap agacı . Uysal . Zahmet . Allerji . Alt yazı . Azat . Bilemek . Budak . Çakmaktaşı . Çaylak . Çığırtkan . Çıkın . Cilacı . Defterdar ve muhasebeci . Denemek . Develer .


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71