Kütüphane

Sponsorlu Bağlantılar

Rüya tabirleri

Son Okunanlar

Kütüphanemiz

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Rüya tabirleri Sakal görmek

Molla Cami ruya tabirleri, Sakal tabirini asagidan okuyunuz


Sakal

Rüyada sakal görmek; mal, para ve itibarın artmasına, sakalının çok uzadığını görmek; borçlanmaya, yanlış bir davranış sonucunda üzülmeye, sakalının kesildiğini görmek; sıkıntılardan kurtulmaya, bir kadının kendini sakallı görmesi, çocuğunun olmayacağına işarettir.

Maddi sorunlarınız olacak. Rüya sahibi kadınsa, yanlış bir evlilik kararı alma ihtimali var.

rüyada görülen sakal, erkek icin zenginlik ve sereftir. rüyada sakalinin uzadigini ve karnina ulastigini gören kimse, mal ve söhret kazanir. ve bunu kazanirken sakalindan kaminda bulunan miktarca zahmet ceker. sakalim sekil ve kiyafetine uygun ve yakisikli bir sekilde uzadigini gören kimse, seref, söhret, güzellik, mal, devlet ve güzel bir gecime nail otur. sakalinin yanlarinin uzadigini ve ortasinin uzamadigini görse, o kimsenin baskasi icin hazirlayacagi bir mal elde eder. sakalinin, miktarindan fazla uzadigini görse, o kimsenin borcuna, üzüntü ve kederine isarettir. sakalinin uzadigini hatta yere düstügünü görse, sakal sahibinin ölmesine isarettir. bazi tabirciler, rüyada sakalinin uzadigini ve cok killi oldugunu gören kimsenin, ömrü ve mali artar. eger sakali göbegine kavussa, o kimsenin Allah (c.c.)'a itaat ve inkiyat etmedigine isarettir. eger sakali bir "tutam" dan fazla olarak görülen o kimsenin riyakar bir adam olduguna isarettir. sakalinin killarinin fazlaca siyah oldugunu gören kimse, zengin olur. eger sakali siyah oldugu halde rengini koyu yesil görürse, o kimse miktari ve sayilmasi mümkün olmayan bir mülke sahip, ancak kendisi isyankar ve zalim olur. sakalinin sariya yakin oldugunu gören kimse, fakirlik ve hastaliga düser. rüyada etiyle bir adamin sakalini tutmus ve onu cektigini gören kimse, o adamin malina Varis olur. bulug cagma gelmeyen bir cocuk sakalli oldugunu görse, o cocuk bulug cagina ermeden ölür. eger kendi sakalini noksan ve hafif, ancak yakisiksiz olmadigini görer kimse, üzerinde borc varsa öder. eger isleri gücse, kolaylasir. eger üzüntü ve kederli ise, üzüntüsü gider. sakalinin cok az ve yakisiksiz oldugunu görse, o kimsenin serefi gider ve halkin yaninda hor ve hakir olur. kendi sakalinin yarisinin gittigini görse, o kimsenin izzet ve serefinin bazisi veya malinin yarisi gider. sakalinin yarisinin tras edilmis oldugunu gören kimse, fakir olur. ve söhretinden düser.

bir kimsenin sakalini rüyada tanimadigi genc birisi tras etse, o kimsenin söhret ve rütbesi bildigi bir düsmani veya adasi yahut onun benzetinin eliyle yok edilir. eger sakalini tras eden kimse ihtiyarsa, o kimseni söhreti yüce ve kuvvetli bir kimsenin eliyle gider. rüyada baska bir adamin sakalini kestigini gören bir kimse, o adamin mirasini yer. eger onun sakalindan bir sey alip yedigini görse, o seyin miktarinca o adama varis olur. rüyada sakalinin beyaz oldugunu gören kimse, seref ve büyük söhrete erisir. bir kimsenin sakalinin agardigini ve henüz bazisinda siyahlik da bulundugunu görmesi, o kimsenin metanet ve vakarina isarettir. sakalinin siyahligindan hic bir eser kalmadigini gören kimse fakir olur, söhret ve mevkii elinde gider. bir kimsenin rüyada haniminin sakalli oldugunu görmesi, o kimsenin malinin veya oglunun malinin fazlaligina ve haniminin hastaligina isarettir. bazi tabirciler rüyada haniminda sakal görülmesi, o kadinin erkek cocuk dogurmasina, eger o kadinin erkek cocugu varsa, o cocugun Ailesinin iyilerinden olacagini bildir, dediler. kocada olan bir kadin rüyada sakalli oldugunu görse, o kadinin kocasinin kaybolmasina, dul ise onun haline uygun isgüzar bir adamla evlenmesine, bu rüyayi hamile bir kadin görse, erkek bir cocuk dogurmasina, eger bir dava ve düsmanligi varsa galip gelmesine ve erkekler yerine gecmesine ve erkek gibi is görmesine isarettir. bir kimsenin rüyada sakalini yoldugunu görmesi, o kimsenin yaninda bulunan malinin zayi olacagina isarettir. rüyada sakalini ve basini birden trasi ettigini gören kimse hasta ise, sifa bulur. eger borclu ise, borcunu öder. eger üzüntü ve kederli ise, üzüntü ve kederi gider. rüyada sakalindan bir veya iki tutam aldigini ve ondan hic bir sey eksilmedigini gören, söhret ve devlete sahibi bir kimseden mal elde eder. bir kimse rüyada sakalindan biraz kisalttigini görse, o kimsenin o sakalindan kestigi miktarca mali gider. sakal heybettir. bazen sakal, adamin dükkanina, gecim yollarina, elbisesine, üzerine lazim gelen tazminata, kazanc ve faydasina isarettir. bir kimse rüyada sakalim agzi ile kesip kisalttigini görse, o kimsenin üzüntü ve kederi uzar. sakal kendisiyle yemin edilir bir seydir. sakal dogruluk, yalan cimrilik ve cömertlige isarettir. bir kimse rüyada sakalinda beyaz kil görse, bu rüya o kimsenin kazandigi günahi sebebiyle onu korkutmaya ve uyarmaya isarettir. bazan sakalin beyazligi hastaliga yahut acizlige isarettir. uyanikken sakali beyaz olan bir kimsenin rüyada sakalinin siyahlastigini görmesi, sevinc, kuvvet ve sertce hareket edisine isarettir. rüyada sakalini adetin hilafina olarak uzadigini gören kimsenin oyunla mesgul olmasina veya layik olmayan yere malini sanetmesine isarettir. sakal günahkar kimse icin, tövbe; sapiklar icin hidayettir. rüyada bir kadindan sakal cikmasi, o kadinin erkek esine veya utanmazligina ve sakinilmasi gereken seyi yapmasina isarettir. sakal kücük cocuk icin uzun ömürdür.


Sakal

Erkek için zenginlik ve şerefe; kadın için hamile ise erkek çocuğa, çocuğu yoksa hiç olmayacağına, çocuğu var ise, bu çocuğun kavmin yöneticisi olmasına, dul ise evlenmesine yahut kocasından mirasa ermeye, Sakalın haddinden fazla uzun olduğunu görmek ggam ve kedere, borç ve nedamete, tedbirsizliğe, kıt akıllılığa ve ahmaklığa, Sakalından aşağı doğru çekilmesi pişmanlığa ve musibete yahut ömrünün sonuna gelmiş olmaya, Birinin sakalından tutup çekmek malına Varis olmaya, Sakalın bir kısmının koparılarak yerinin boş kalması noksanlığa, Sakalı olanın sakalını kestiğini görmesi üzüntü ve kedere, Sakalını tıraş etmek hastalıktan borçtan ve üzüntüden kurtulmaya yahut çirkin bir iş yapmaya, Sakalını dişlemek hamakat ve akılsızlığa, Sakalı taramak ve güzel koku sürmek hayre ermeye, birinin sakalını taramak o kimseden hayır görmeye, Kızıl sakal beyazla karışık olursa fitneye yahut sakal diplerinin kızarmasına, Bamteli ( sakalın dudağa bitişik olan kalın telleri) evin hanımı yahut hizmetçi kadına, yardımcıya; bir şey için harekete geçmeye, Sakalın ağarması uzun ömre ve sünnete uymaya, Sakalı boyamak yahut kına yakmak yoksulluğunu yahut amelini gizlemeye, boya ve kına tutmaz ise, gizlemek istediği şeyin açığa çıkmasına, Sakalı güzel koku yahut uygun bir şeyle yağlamak, akmaz ise zinete, akarsa gam ve kedere, Saç ve sakalı ıslatıp sularını akıtmak başkalarının sırrına, onların da kendi sırrına muttali olmasına, Sakalın Altını yahut ensesini tıraş ettiğini görmek borç ödemeye, Sakalı tararken, ondan beyaz kı

Rüyada sakal görmek, çevrenizdekilerin saygısını kazanacak işler yapacaksınız demektir.Sakalınızı kestiğinizi görmek, tüm sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulacaksınız demektir.

Rüyada sakal görmek, çevrenizdekilerin saygısını kazanacak işler yapacaksınız demektir.Sakalınızı kestiğinizi görmek, tüm sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulacaksınız demektir.

Maddi sorunlarınız olacak. Rüya sahibi kadın ise yanlış bir evlilik kararı alma ihtimali var. Dikkatli olmakta yarar var.

Sakalsız biri için sıkıntı, derttir. Sakallı kimse için ise sakal güzelse kişinin sağlığının çok yerinde olduğunu gösterir.

Rüyada sakalinin çok uzadigini görmek, keder, sikinti, borç ve pismanlik ile yorumlanir. Sakalindan asagiya dogru çekildigini gören kimsenin eceli yaklasmis ve ömrü tamamlanmistir. Sakalinin bir kismi koparilip yerinin bos kaldigini görmek hayra yorumlanmaz. Sakalinin kesilmis oldugunu görmek, din hususunda ihmalde bulunduguna delalet eder. Sakalinin tiras edildigini görmek üç sekilde yorumlanir: Eger borçlu ise borcunu öder, hasta ise Iyilesir, bir sikintisi varsa geçer. Rüyada birinin sakalindan tuttugunu görmek, aci duyulmazsa, rüyayi gören ömür boyu sakalini tutan adamin emrinde çalisir. Bazilarina göre bu rüya hayra yorumlanmaz. Sakalini disleriyle çignedigini görmek, akilsizliga; sakalini disleriyle isirmayarak agzina sokan kimsenin pismanlik ve sükür etmeye ihtiyaci olduguna; sakalinin döküldügünü görmek, ani bir sekilde ölecegine, sakalina güzel kokular sürdügünü görmek, islerini düsünerek yaptigina; baska birinin sakalini tarayip süsledigini görmek, ondan bir hayir gelecegine; kendisinin sakalini tarayip güzellestirdigini görmek, islerinde dogruluguna delalet eder. Hac zamaninda sakalini tiras etmek yukarida belirtildigi sekilde yorumlanir. Bir kadinin kendisini rüyada sakalli görmesi yedi sekilde tabir olunur Hamile ise bir erkek evladi olur, hamile degilse hiç çocugu olmaz, çocugu varsa baskan olur, dul ise evlenir, evli ise dul kalir, keder ve Ahlaksizlik. Bir gencin sakalinin agardigini görmesi gaipten birisinin gelecegine isarettir. Sakalindaki beyaz killari kopardigini görmek. baskalarina hayri dokunacagina delalet eder. Saç ve sakalin agarmasi uzun ömre isarettir. Sakalini boyadigini görmek ayiplarini halktan sakladigina. sakalina çamur ve benzeri bir seyle boyamak istedigini görmek halktan saklamaya çalistigi seylerin açiklanacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen sakal, erkek için zenginlik ve sereftir. Rüyada sakalinin uzadigini ve karnina ulastigini gören kimse, mal ve söhret kazanir. Ve bunu kazanirken sakalindan karninda bulunan miktarca zahmet çeker. Sakalim sekil ve kiyafetine uygun ve yakisikli bir sekilde uzadigini gören kimse, seref, söhret, güzellik, mal, devlet ve güzel bir geçime nail olur. Sakalinin yanlarinin uzadigini ve ortasinin uzamadigini görse, o kimsenin baskasi için hazirlayacagi bir mal elde eder. Sakalinin, miktarindan fazla uzadigini görse, o kimsenin borcuna, üzüntü ve kederine isarettir. Sakalinin uzadigini hatta yere düstügünü görse, sakal sahibinin ölmesine isarettir. Bazi tabirciler, rüyada sakalinin uzadigini ve çok killi oldugunu gören kimsenin, ömrü ve mali artar, dediler. Eger sakali göbegine kavussa, o kimsenin Allah (C.C.) a itaat ve inkiyat etmedigine isarettir. Eger sakali bir ""tutam"" dan fazla olarak görülen o kimsenin riyakar bir adam olduguna isarettir. Sakalinin killarini fazlaca siyah oldugunu gören kimse, zengin olur. Eger sakali siyah oldugu halde rengini koyu yesil görürse, o kimse miktari ve sayilmasi mümkün olmayan bir mülke sahip, ancak kendisi isyankar ve zalim olur. Sakalinin sariya yakin oldugunu gören kimse, fakirlik ve hastaliga düser. Rüyada eliyle bir adamin sakalini tutmus ve onu çektigini gören kimse, o adamin malina varis olur. Bulug çagina gelmeyen bir çocuk sakalli oldugunu görse, o çocuk bulug çagina ermeden ölür. Eger kendi sakalim noksan ve hafif, ancak yakisiksiz olmadigini gören kimse, Uzerinde borç varsa öder. Eger isleri güçse, kolaylasir. Eger üzüntü ve kederli ise, üzüntüsü gider. Sakalinin çok az ve yakisiksiz oldugunu görse, o kimsenin serefi veya vakari gider. Ve halkin yaninda hor ve hakir olur. Kendi sakalinin yansinin gittigini görse, o kimsenin izzet ve serefinin bazisi veya malinin yarisi gider. Sakalinin yarisini tras edilmis oldugunu gören kimse, fakir olur. Ve söhretinden düser. Bir kimsenin sakalini rüyada tanimadigi genç birisi tras etse, o kimsenin söhret ve rütbesi bildigi bir düsmani veya adasi yahut onun benzerinin eliyle yok edilir. Eger sakalini tras eden kimse ihtiyarsa, o kimseni söhreti yüce ve kuvvetli bir kimsenin eliyle gider. Rüyada baska bir adamin sakalini kestigini gören bir kimse, o adamin mirasini yer. Eger onun sakalindan bir sey alip yedigini görse, o seyin miktarinca o adama varis olur. Rüyada sakalinin beyaz oldugunu gören kimse, seref ve büyük söhrete erisir. Bir kimsenin sakalinin agardigini ve henüz bazisinda siyahlik da bulundugunu görmesi, o kimsenin metanet ve vakarina isarettir, Sakalinin siyahligindan hiç bir eser kalmadigini gören kimse, fakir olur. Söhret ve mevkii elinde gider. Bir kimsenin rüyada haniminin sakalli oldugunu görmesi, o kimsenin malinin veya oglunun malinin fazlaligina ve haniminin hastaligina isarettir. Bazi tabirciler rüyada hanimda sakal görülmesi, o kadinin erkek çocuk dogurmasina, eger o kadinin erkek çocugu varsa, o çocugun Ailesinin iyilerinden olacagini bildirir, dediler. Kocada olan bir kadin rüyada sakalli oldugunu görse, o kadinin kocasinin kaybolmasina, dul ise, onun haline uygun isgüzar bir adamla evlenmesine, bu rüyayi hamile bir kadin görse, erkek bir çocuk dogurmasina, eger bir dava ve düsmanligi varsa galip gelmesine ve erkekler yerine geçmesine ve erkek gibi is görmesine isarettir. Bir kimsenin rüyada sakalini yoldugunu görmesi, o kimsenin yaninda bulunan malinin zayi olacagina isarettir. Rüyada sakalini ve basini birden trasi ettigini gören kimse hasta ise, sifa bulur. Eger borçlu ise, borcunu öder. Eger üzüntü ve kederli ise, üzüntü ve kederi gider. Rüyada sakalindan bir veya iki tutam aldigini ve ondan hiç bir sey eksilmedigini gören, söhret ve devlete sahibi bir kimseden mal elde eder. Bir kimse rüyada sakalindan biraz kisalttigini görse, o kimsenin o sakalindan kestigi miktarca mali gider. Sakal heybettir. Bazen sakal, adamin dükkanina, geçim yollarina, elbisesine, Uzerine lazim gelen tazminata, kazanç ve faydasina isarettir. Bir kimse rüyada sakalini agzi île kesip kisalttigini görse, o kimsenin üzüntü ve kederi uzar. Sakal kendisiyle yemin edilir bir seydir. Sakal dogruluk, yalan cimrilik ve cömertlige isarettir. Bir kimse rüyada sakalinda beyaz kil görse, bu rüya o kimsenin kazandigi günahi sebebiyle onu korkutmaya ve uyarmaya isarettir. Bazan sakalin beyazligi hastaliga yahut acizlige isarettir. üyanikken sakali beyaz olan bir kimsenin rüyada sakalinin siyahlastigini görmesi, sevinç, kuvvet ve sertçe hareket edisine isarettir. Rüyada sakalini adetin hilafina olarak uzadigini gören kimsenin oyunla mesgul olmasina veya layik olmayan yere malini sarfetmesine isarettir. Sakal günahkar kimse için, tövbe; sapiklar için hidayettir. Rüyada bir kadindan sakal çikmasi, o kadinin erkeklesmesine veya utanmazligina ve sakinilmasi gereken seyi yapmasina isarettir. Sakal küçük çocuk için uzun ömürdür.

Maddi sorunlarınız olacak. Rüya sahibi kadınsa, yanlış bir evlilik kararı alma ihtimali var.

Rüyada sakal görmek; mal, para ve itibarın artmasına, sakalının çok uzadığını görmek; borçlanmaya, yanlış bir davranış sonucunda üzülmeye, sakalının kesildiğini görmek; sıkıntılardan kurtulmaya, bir kadının kendini sakallı görmesi, çocuğunun olmayacağına işarettir.


Sakal

sakal hayra yorumlanır sakal gören kişi kızsa evlilik erkekse sakal bırakçağının habercisidir


Musallaêtaşı . Hancı . Yüz ekşitmek . Hil at . İltifa . Kıbırlenmek . Kıremıtcı . Melez at bınıcısı . Serbetcı . Tuzcu . Un eleyıcı . Ağaç tas . Çengel sakızı . Direnme . Fagfur . Feyezan . Gezgin . Hulefa i raşidin . Ikrar . İnsan derisi . Jenerık . Jımnastık . Karatavuk . Kasas suresı . Kuru yemıscı . Meddah . Merak . Muhurlemek . Oburluk . Pandıspanya . Pasaj . Şaşılık . Şebnem . Sille . Sıslerın ınmesı . Su tulumu . Suhuf . Suizan . Sure 008 enfal . Sure 042 suara . Sure 092 leyl . Suretıl kadr . Suretıl muddesır . Suretıl sems . Suretıl yusuf . Suretıl zumer . Susen . Tavassut . Tekfır suresı . Tunc .


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71