Kütüphane

Sponsorlu Bağlantılar

Rüya tabirleri

Son Okunanlar

Kütüphanemiz

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Rüya tabirleri Peygamberimizin hanımları görmek

Molla Cami ruya tabirleri, Peygamberimizin hanımları tabirini asagidan okuyunuz


Peygamberimizin Hanımları

peygamberimizin hanimlarini Rüyada görmek, rüyayi görenin anasina, nenesine, hayir, bereket ve umumiyetle kiz evlada, isarettir. bir kadin rüyasinda hz. aise'yi görse, yüksek bir rütbe, iyi bir söhrete erisir, kocasi ve babasi kendisine hürmet ve riayet eder. hz. hafsa'yi görmek, iyilige, hz. hatice'yi görmek, mutluluga, güzel zümyete. hz. fatima (peygamberimizin kizi)'yi görmek, hanimlarini, baba ve anasini yitirmeye isarettir. hz. hasan ve hz, hüseyin'in görülmeleri, fitne cikmasina ve gören imanin sehitlik mertebesine kavusma siyla tabir olunur. cok kere bu rüya, cok hanima, evlada, sefere, gurbete, rüyayi görenin susuzluktan, acliktan telef olmasina, yahut öldürülmesine ya da vatanindan uzak yerde olarak ölmesine isarettir. erkeklerden biri peygamberimizin hanimlarindan birini görse, bekar ise temiz bir kadinla evlenir. rüyayi gören kiz ise kendisine uygun, temiz bir erkekle evlenir.


Peygamberımızın hanımları

Rüyada Peygamberimizin hanimlarini görmek, rüya sahibinin analarina, büyük analarina hayir bereket ve çogu kiz olan evlada delalet eder. Bir rivayete göre, Peygamberimizin hanimlarini görmek, hayirsizlikla tabir olunur. Bir kimse rüyasinda Hz. Ayse yi (ra) görse, yüksek bir mevkie erisir. Peygamberimizin kizi Hz. Fatima yi görmek, ev halkindan esi veya annesi veya kizinin ölecegine isarettir. Bir erkek Peygamberimizin hanimlarindan birini görse, bekar ise iyi bir kadinla evlenir. Rüya sahibi kiz ise, kendisine uygun ve iyi huylu bir erkekle evlenir. Bir baska rivayete görede: Peygamberimizin hanimlarim rüyada görmek, rüyayi görenin anasina, nenesine, hayir, bereket ve umumiyetle kiz evlata, isarettir. Bir kadin rüyasinda Hz. Aise yi görse, yüksek bir rütbe, iyi bir söhrete erisir, kocasi ve babasi kendisine hürmet ve riayet eder. Hz. Hafsa yi görmek, iyilige, Hz. Hatice yi görmek, mutluluga, güzel zürriyete. Hz. Fatima (Peygamberimizin kizi) yi görmek, hanimlarini, baba ve anasini yitirmeye isarettir. Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin in görülmeleri, fitne çikmasina ve gören imanin sehitlik mertebesine kavusmasiyla tabir olunur. Çok kere bu rüya, çok hanima, evlata, sefere, gurbete, rüyayi görenin susuzluktan, açliktan telef olmasina, yahut öldürülmesine ya da vatanindan uzak yerde olarak ölmesine isarettir. Erkeklerden biri Peygamberimizin hanimlarindan birini görse, bekar ise temiz bir kadinla, evlenir. Rüyayi gören kiz ise kendisine uygun, temiz bir erkekle evlenir.


Peygamberimizin hanımları

Efendimiz Aleyhisselamın tertemiz ve pak zevcelerinden birini görmek hayır ve hasenata, iffet ve ismete, saygı ve itibara, şüpheli ve haram olan şeylerden kaçınmaya, bereketli rızka ve Aile mutluluğuna; Bazen bu Rüya kişinin kendi anne ve ninesine; Bekarr erkeğin Efendimizin hanımlarından birini görmesi temiz bir kadınla evlenmeye, genç bir kızın görmesi, kendi durumuna uygun, temiz bir erkekle evlenmesine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Aişe, Hatice, Hafsa r. anhüm )


Musallaêtaşı . Budak . Jerse . Vaka . Yağlanmak . Gündüz . Hafsa (r. anha) . Havlama . Jeolog . Mecusı mezarlıgı . Pasaj . Plaj kabını . Poligon . Rehber, kılavuz . Rugan . Saniye . Suretıl hacc . Suretıl mutaffıfın . Suretıl rahman . Tıtreklık (rase) . Yün kırpmak . Amatör . Böluk . Destan okuyucu . Dimağ . Gasbetmek . Gemı demırı . Hardaliye . Kem söz . Kesıf . Keşiş . Kırba . Kontrol konrolör . Kötü zan . Kultur fızık . Madenı ayna . Marsandız . Menenjit . Mercankök . Mesakkat . Mukaddes kitaplar . Müsrif . Nişangah . Oburluk . Odenek . Öküzgözü . Operatör . Pelte . Revir . Rosto .


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71