Kütüphane

Sponsorlu Bağlantılar

Rüya tabirleri

Son Okunanlar

Kütüphanemiz

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Rüya tabirleri Misk görmek

Molla Cami ruya tabirleri, Misk tabirini asagidan okuyunuz


Misk

Rüyada görülen misk, gizlice sadakaya ve cocugu sirtina almaya isarettir. bazen ölüde görülen misk, onun cennette olduguna isarettir. bazen misk, tüccarlar icin karli ve faydali bir ticarete isarettir. bazen de üzerine Kar ilave edilen büyük emlaka veya kendisinden meyve toplanan bostan veyahut kendilerinden ilim ögrenilen alimlere isarettir. rüyada amber ve öd agaci gibi miski ates üzerine koyan kimse, dininde bid'at olan bir sey yapar. veya fesatlik ugrunda mal ve söhretini kaybeder. haksizlik yapar yahut sultana kendi maliyla hizmet eder. misk, sürülen sey veya cariye yahut cocuktur. bazi tabirciler misk, kadindir, dediler. hirsiz ve eskiya sinifindan bir kimse rüyada üzerinde misk bulundugunu görse, o kimse yakalanir. cünkü güzel koku üzerinde bulunan kimseyi uyutur ve gizli seyleri aciga cikarir. misk mala isarettir. cünkü altindan daha pahalidir. misk, onu koklayan veya ona malik olan kimse icin güzel gecime ve hayra isarettir. misk itham altinda bulundurulan kimsenin beraat etmesine isarettir. güzel kokulu seylerden karanfil ve güzel kokulu cevizler gibi siyah olan her sey, iftihar etmeye ve sevince isarettir. miskin, azalmisi, güzel Övgüye ve iyi bir sekilde anilmaya, azalmamisi da sükretmeyen bir kimseye, rüya sahibinin iyilik yapmasina isarettir.


Mısk

Dan yal aleyhisselama göre; yaninda misk oldugunu gören, edip, kahraman ve ilim ögrenmege çalisan ve halk arasinda adi iyi anilan bir kisi olur. Misk döküldügü halde kokusu duyulmadigini gören, kiymetini ve sükrünü bilmeyen birine iyilik der. Miski sarimsak ile degistirdigini gören, dünyayi ahirete tercih eder. Bir göbegi yarip içinden misk çikardigini gören, zengin ve namuslu bir kadinla evlenir. Göbekten çikan misk bozuk ve fena kokulu ise fahise ve fakir bir kadinla evlenir. Misk yedigini gören, Ailesi için para biriktirir. Bir rivayete göre haram yer. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen misk, gizilce sadakaya ve çocugu sirtina almaya isarettir. Bazen ölüde görülen misk, onun Cennette olduguna isarettir. Bazen misk, tüccarlar için karli ve faydali bir ticarete isarettir. Bazen de üzerine Kar ilave edilen büyük emlaka veya kendisinden meyve toplanan bostan veyahut kendilerinden ilim ögrenilen alimlere isarettir. Rüyada amber ve öd agaci gibi miski ates üzerine koyan kimse, dininde bid at olan bir sey yapar. Veya fesatlik ugrunda mal ve söhretini kaybeder. Haksizlik yapar yahut sultana kendi maliyla hizmet eder. Misk, sürülen sey veya cariye yahut çocuktur. Bazi tabirciler misk, kadindir, dediler. Hirsiz ve eskiya sinifindan bir kimse rüyada üzerinde misk bulundugunu görse, o kimse yakalanir. Çünkü güzel koku üzerinde bulunan kimseyi uyutur ve gizli seyleri açiga çikanr. Misk mala isarettir. Çünkü altindan daha pahalidir. Misk, onu koklayan veya ona malik olan kimse için güzel geçime ve hayra isarettir. Misk itham altinda bulundurulan kimsenin beraat etmesine isarettir. Güzel kokulu seylerden karanfil ve güzel kokulu cevizler gibi siyah olan her sey, iftihar etmeye ve sevince isarettir. Miskin, azalmisi, güzel övgüye ve iyi bir sekilde anilmaya, azalmamisi da sükretmeyen bir kimseye, rüya sahibinin iyilik yapmasina isarettir.


Misk

Bakınız; Güzel Koku.


Musallaêtaşı . Budak . Jerse . Vaka . Yağlanmak . Gündüz . Hafsa (r. anha) . Havlama . Jeolog . Mecusı mezarlıgı . Pasaj . Poligon . Rehber, kılavuz . Rugan . Saniye . Suretıl hacc . Suretıl mutaffıfın . Suretıl rahman . Tıtreklık (rase) . Yün kırpmak . Amatör . Böluk . Destan okuyucu . Dimağ . Gasbetmek . Gemı demırı . Hardaliye . Kem söz . Kesıf . Keşiş . Kırba . Kontrol konrolör . Kötü zan . Kultur fızık . Madenı ayna . Marsandız . Menenjit . Mercankök . Mesakkat . Mukaddes kitaplar . Müsrif . Nişangah . Oburluk . Odenek . Öküzgözü . Operatör . Pelte . Plaj kabını . Revir . Rosto .


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71