Kütüphane

Sponsorlu Bağlantılar

Rüya tabirleri

Son Okunanlar

Kütüphanemiz

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Rüya tabirleri Ezan görmek

Molla Cami ruya tabirleri, Ezan tabirini asagidan okuyunuz


Ezan

Ezan sesi duymak, başarılı Sağlıklı, mutlu olacağınıza işarettir.

bir kimsenin Rüyasinda ezan okumasi, hacc aylarinda hacca gidecegine isarettir. bazen ezan, koruculuga, hareket ve intikal ve harb icin hazirlik yapilacagina dair bildirinin duyulacagina isarettir.ezan bazen hirsizliga, bazen de derece yüksekligine, büyük bir rütbeye yükselmeye ve isitilecek her hangi bir söze, bekar icin evlenmeye isarettir. ezan cok kere dogru habere isarettir. kendisinin kibleden baska bir yöne veya arabcadan baska bir lisanla ezan okurken görmek, bid'at icinde bulunduguna isarettir.bir kadin, rüyada kendisini camii minaresinde ezan okudugunu görse, o memlekete büyük bir bid'at zuhur eder.cocuklarin vakitsiz ezan okumalari, o memleketin cahiller ve ehl-i sünnetin gayri kimseler tarafindan istila edilmesidir. bir kimse minarede kendisinin ezan okudugunu görse kendisi de buna ehilse, sesinin duyuldugu yer nisbetinde serefe nail olur. eger ehil degilse düsmanlari cok ve onlara üstün olmaya muvaffak olur. eger rüyayi gören tüccar ise ticaretinde Kar eder.ezan, duaya, takvaya, taat ve hayirli islere emniyete,seytanin hilesinden kurtulusa isaret eder.eger bir kimse kendisini kafir bir memlekette kuyunun icerisinde ezan okudugunu görse o memleket halkim islam dinine davet eder. eger kuyu, müslüman rnemleketinde ise o kimse casustur. bu rüyayi gören, bazen de insanlari bid'ata davet eder. kendisinin ezan okudugunu gören dindarsa millete iyilikle emreder. eger günahkarsa dövülür. ezan okudugunu, fakat kimsenin ezanina icabet etmedigini görse zalim bir halktan olduguna isarettir.

kendisini, komsusunun evinin üstünde ezan okudugunu görse komsunun hanimina hiyanet eder. yüzükoyun ezan okudugunu gören kimsenin hanimi insanlar arasinda koruculuk yaparak onlari rahatsiz eder.eger rüyayi gören bekar ise evlenir.sokak ve carsilarda ezanin okunmasi temiz bir hayat ve hüsn-ü maisettir.bazi tabirciler, bir kafile icerisinde ezan okuyan kimse hirsizlikla itham edi- lir, demislerdir. yine ezan, ortaktan ayrilmaktir.harabe bir yerde ezan okudugunu görmek,o yerin imanina ve orada cok kalabalik insanlann toplanmasina isarettir. hamamda ezan okumak, sitma ve humma hastaligi ile tabir edilir.ezan ve zikrullahi yüksek bir sesle özellikle sesi güzel ve tatli olursa okudugunu ve insanlarin da bu ezani sükunetle dinlediklerini görse, bu büyük insanlara yaklasmakla tabir edilir.eger ezani tebdil eder,ezan ve zikrullah ile oynarsa veya ezan okurken avret yeri acik otursa hasid ve hayirsiz bir söhrete isarettir.toplu halde bir kavmin üzerine ezan okudugunu gören kimse,zalim bir halki hakk'a davet eder. bazi kere ezan, dini ilimlerde alim ve fakih olmaya isarettir.semada ezan okudugunu ve insanlarin da onu dinledigini gören kimse, nassi hayra davet eder. onlar da o'nun davetine icabet ederler.bir kere veya iki kere ezan okudugunu, kamet getirdigini ve farz namaz kildigini görse, hacc ve umre yapar.ezanda ziyade ve noksanlik yaptigini veya ezanin lafizlarim degistirdigim gören kimse, bu ziyade ve noksani miktannca insanlara zulmeder.bir duvar üstünde ezan okudugunu gören, insanlari sulha davet eder. evin üstünde ezan okudugunu görse o kimsenin ehli vefat eder. bir cocugun ezan okudugunu görse, o cocugun anne ve babasi yalan ve bühtandan kurtulur.bir kimse, güya kendisini oyuncak olsun diye ezan okudugunu görse, akli gider. bir kimse sokakta ezan duydugunu görse o sokak ehlinden birisi ölür.bir kimse pis bir yerde ezan okudugunu görse, ahmak birisini sulha davet eder, fakat o da bunu kabul etmez.


Ezan

Ezan sesi duymak, başarı Sağlık ve mutluk anlamındadır.

Ezan sesi duymak, başarı sağlık ve mutluk anlamındadır.

Rüyada ezan sesi duymak başarılı, sağlıklı ve mutlu olacağınızın işaretidir.

Ezan sesi duymak, başarılı sağlıklı, mutlu olacağınıza işarettir.

Ezan sesi duymak, başarılı sağlıklı, mutlu olacağınıza işarettir.


Musallaêtaşı . Mendılcı . Yele . Yuze vurmak . Zagar . Ziraat . Albümin . Halayık . Jartıyer . Mermer sütun . Mesgulıyet . Pamuk satıcısı . Pandıspanya . Poligon . Rampa . Sıslerın ınmesı . Sogut . Suretıl fıl . Suretıl secde . Tenha yer . Usluluk . Uysal . Yaylım ates . Yol hazırlıgı . Akord . Amorti . Arap tavşanı . Armonika . Artmak ve eksilmek . Ası boyası . Aşırılık . Çapraşık işler . Çengel sakızı . Cevherci . Çiçek hastalığı . Çöğen . Fıtık olmak . Hasereler . Havva (a.s.) . Hayvan sesleri . Hırıltı . Huccurat suresı . Hükümet . Ikrar . Inat . Istilam . Jarse . Kellecı . Kem söz . Kokulu seyler(ıtrıyat) .


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71