Rüya tabirleri Ekmek

Molla Cami ruya tabirleri, Ekmek tabiri

Ekmek

Zengin ve hayatınızdan memnun olacağınız anlamına gelir. fırından yeni çıkmış Ekmek görmek ya da kokusunu duymak, maddi sıkıntıdan kurtulacağınız anlamındadır.


Ekmek

zengin ve hayatinizdan memnun olacaginiz anlamina gelir. firindan yeni cikmis Ekmek görmek ya da kokusunu duymak, maddi sikintidan kurtulacaginiz anlamindadir.

beyaz Ekmek, kolaylikla meydana gelen ve hazmi kolay olan rizka ve bol gecime isarettir. siyah ekmek, yasayis ve gecimde darliga isarettir. bazilari, yufka denilen ekmegin her tanesi, kirk senelik ömürdür. bazilarida yufka ekmek, Rüyayi görenin haline ve liyakatina göre, bin, yüz yahuton adetten ibaret olan birtakim mal biriktirmeye isarettir, dediler. aci ekmek, güclükle gecinmektir. ekmek eger Bal ve seker gibi tatil olursa, piyasanin pahalihgina isarettir, bugdayin tabiri de böyledir. ekmek, ilme islamiyete, bazen hayat ve hayit idame eden mala isarettir. bazi kere yufka ekmek, anneye isaret eder. pak ve temiz undan yapilmis halis ekmek, güzel ve hos gecime, ilime, güzel bir hanima isarettir. tnsanlara yahut zayiflara ekmek dagittigini gören kimse talebeyse, ilimden muhtac oldugu seye isarettir. eger vaiz ise, dagittigi ekmek, vaazlari, nasihatlaridir. bir kimse rüyada bir ölünün kendisine ekmek verdigini görse, o kimseye ümid etmedigi yerden ve baskasinin elinden vasil olacak mal ve riziktir. ekmegi, bulutlarin yahut evin yahut hurma agacinin üzerinde görmek, ekmegin pahali olmasina isarettir. rüyada ekmegin ayaklar altinda cignenir görülmesi bolluk ve ucuzluga isarettir. issiz kimsenin rüyada bir ölünün kendisine ekmek aldigini, yahut o ekmegi atese, helaya yahut katrana biraktigini görse, o kimse bir bid'ata cagrilir ve halk fitneye düser. bir kimse ekmek üzerine isedigini görse mahremi ile cinsi münasebette bulunmasina isarettir. ekmek pisirdigini gören kimse, daimi menfaat ümidiyle gecimi icin calisir. firini sogutmamak icin ekmegi aceleden pisirildigini gören kimse devlete isarettir. tandirdan cikan ekmek miktan eline mal gecer. bazilari, bir yufka ekmek, ucuzluk, bereket ve hazir bir riziktir ki, baskasi onun icin calisir ve ondan üzüntü gider. kendi yaninda ayn ögütülmüs undan yapilmis yufka ekmek gören kimsenin güzel gecimine ve dininin orta halli olmasina isarettir. eger ekmek Arpadan olursa, zühd ve perhizle gecimin siddet ve darligina isarettir. ekmegin kuru olmasi yine gecim darligidir. kendisine rüyada verilen bir cok ekmekleri hemen yedigini gören kimsenin ecelinin yaklasip ömrünün bitmesine isarettir. bazilari ise bu rüya, temiz gecim e isarettir. Ekmekten bir lokma aldigini gören kimsenin tamahkar olmasina isarettir. bekar icin yufka ekmek, zevcedir.

dari ve nohut ekmegi, darliga ve piyasanin pahaliligina isarettir. ekmegin cöplüklerde görülmesi ucuzluk ve bolluktur. genis yufka ekmek, bol nzik ve uzun ömürdür. ekmek, üzüntü ve kederin gitmesine isarettir. kücük ekmek kisa ömür ve az riziktir. yemesi adeti olmayan kimse icin Arpa ekmegi, gecim sikintisina ve piyasanin pahali oimasina isarettir. sicak ekmek, nifak ve süpheli riziktir. bozulmus ve küflenmis görülen ekmek, sahibine taydasi olmayan ve zekat verilmemis maldir. katiksiz ekmek yedigini gören kimse yalniz olarak hasta olur, tek ve garip olarak vefat eder. pismemis ekmek siddetli sitmaya isarettir. ekmek, fakir icin hastalica ve umdugu seyin meydana cikmamasina isarettir. ayri ögütülmüs undan yapilan ekmek, zenginler icin fakirliktir. bazilan da, halis undan yapilan sicak ekmek cocuga isarettir, dediler. ince ekmek yemek, bol riziktir. bazi tabirciler, ekmegin inceligi Ömrün kisaligi, bazilan da, cok görünen cüz'i bir faydadir, dediler. cörek az kazanc, yufka ekmek, cok kazanctir. peksimet vücut sihhatidir. porsumus ve kokmus ekmek ucuzluk ve bolluktur. ekmegin kanatlanip uctugunun görülmesi, kitlik ve pahaliliktir. kirilmis ekmek, bolluk, rizkin genisligi ve kolay kazanctir. kuru ekmek rahat yasayanlar icin sikinti ve ihtiyactir. peksimet yolculuktur. onu yemeye muktedir olmayan kimseye götürmek, üzüntü, keder ve ugursuzluga delidir. rüyada peksimet gören kimseler gerek hayirdan ve gerekse ayrildigi seylerden dönerler. yufka ekmek yolculuga, bazen de, güc seyleri kolaylastirmaya isarettir. yufka ekmegin tazesi, izzet ve seref kurusu serdir. kokmus ve cürümüs ekmek, dinen bozulmaya ve islamdan dönmeye, hanimin ve evladin malinin bozukluguna isarettir. tat ve renkleri muhtelif olan ekmek parcalari dogruluga yahut faizden kazanca isarettir. ekmegin icleri faydali ilme, söz ve iste ihlasa (samimiyete) ve gizliliklere isaret eder. ekmegin kabugu, gösteris ve abartili Övgüye ve ayrilikciliga isarettir.


Ekmek

Taze, yuşak yahut Sıcak Ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır Ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve kanaate, Pirin Unundan mamül ekmek işlerin durmasına ve sıkıntıya, Mercimek ve bakla unundan yapılmış ekmek yoksulluk ve hüzne, Birine ekmek vermek o sene bollok olacağına, Ekmek aramak yolculuğa, aradığı ekmeği bulmak yolculuktan elde edilecek dünyalığa, Birçok Ekmeğe sahip olmak uzun ömre, dost ve ihvanın (din kardeşlerinin) artmasına ve bol rızka, Birkaç ekmek bulduğunu görmek gam ve kederden kurtulmaya, Bilinmeyen bir yerde yarım ekmek bulup bunu bir türlü yiyememek ecelin yaklaşmasına, Bilnen bir yerde yarım ekmek bulup onu eline almak yarı ömrün geçtiğine,

Rüyada ekmek hayırdır. Rüyasında ekmek gören kişi çok kısa bir süre sonra muradına erecek, iş yaşamında başarılı olacak, bol para ve berekete kavuşacak demektir. Ekmek kabuğu kesmek çözümü çok zor bir sorunu çözümlemek demektir. Fırından yeni çıkmış ekmek görmek ya da kokusunu almak, para darlığından kurtulacağınıza işarettir.Buğday ekmeği görmek belirsiz olan önemli işler yoluna girecek demektir. Darı ekmeği biraz zorluk ve sıkıntıdan sonra refaha ulaşılacağına yorulur. Arpa ekmeği para durumunuzda beklenmedik bir miktarda artış işaretidir. Nohut ekmeği kazancınızda azalma olacağını ancak sağlığınızın iyiye gideceğini işaret eder. Çavdar ekmeği ruh sıkıntısından kurtulmak demektir. Yufka ekmeği büyük bir mutluluğa ulaşılacak anlamındadır. Ekmek kesmek: Bir işi sonuçlandırmak anlamına gelir.

Rüyada ekmek hayırdır. Rüyasında ekmek gören kişi çok kısa bir süre sonra muradına erecek, iş yaşamında başarılı olacak, bol para ve berekete kavuşacak demektir. Ekmek kabuğu kesmek çözümü çok zor bir sorunu çözümlemek demektir. Fırından yeni çıkmış ekmek görmek ya da kokusunu almak, para darlığından kurtulacağınıza işarettir.Buğday ekmeği görmek belirsiz olan önemli işler yoluna girecek demektir. Darı ekmeği biraz zorluk ve sıkıntıdan sonra refaha ulaşılacağına yorulur. Arpa ekmeği para durumunuzda beklenmedik bir miktarda artış işaretidir. Nohut ekmeği kazancınızda azalma olacağını ancak sağlığınızın iyiye gideceğini işaret eder. Çavdar ekmeği ruh sıkıntısından kurtulmak demektir. Yufka ekmeği büyük bir mutluluğa ulaşılacak anlamındadır. Ekmek kesmek: Bir işi sonuçlandırmak anlamına gelir.

Ekmek yemek hayatınızdan memnun olacağınız anlamına gelir. Fırından yeni çıkmış ekmek kokusunu duymak, maddi sıkıntıdan kurtulacağınızın işaretidir.

Kişinin maddi durumunun düzeleceğine işaret eder. Bolluk, bereket, başarı, kısmet, mutlu yuva gibi pek çok anlamı yapılır. Gören kişiye ve görülen şeyle birlikte yorumlanmalıdır.

Rüyada ekmek görmek sevince yorumlanir. Rüyasinda bir, iki veya yarim ekmek buldugunu görenin kederi kal maz. Bilmedigi görmedigi bir yerde yarim ekmek bulup onu yemek istedigi halde yiyemedigini görenin eceli yaklasmistir. Bildigi bir yerde yarim ekmek bulup bunu eline alanin yari ömrü geçmistir. Birçok ekmegi oldugu halde bunlardan yemedigini gören akrabasina zarar getirir, veya onlardan zarar görür. Eger bu ekmeklerden yer ise büyük bir mala konar. Gayet sicak ekmek yedigini gö ren keder ve sikintiya düser. Rüyasinda ince Ekmek, pide yedigini görmek ömrün kisaligina, bir ekmegi yanina astigini görmek fa kirlige isarettir. Rüyada birine ekmek verdigini görmek o memlekette o yil ucuzluk olacagina, ekmek bulmak için firin, firin dolastigini gör mek yolculuga çikacagina, katiksiz ekmek yedigini görmek hasta liga isarettir. Siyah ekmek yedigini görmek sikintiya, arpa ekmegi yedigini görmek kanaata, çavdar ekmegi yedigini görmek islerinin azalacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Beyaz ekmek, kolaylikla meydana gelen ve hazmi kolay olan rizka ve bol geçime isarettir. Siyah ekmek, yasayis ve geçimde darliga isarettir. Bazilari, yufka denilen ekmegin her tanesi, kirk senelik ömürdür. Bazilari da, yufka ekmek, rüyayi görenin haline ve liyakatina göre, bin, yüz yahut on adetten ibaret olan birtakim mal biriktirmeye isarettir, dediler. Aci ekmek, güçlükle geçinmektir. Ekmek eger Bal ve seker gibi tatli olursa, piyasanin pahaliligina isarettir, Bugdayin tabiri de böyledir. Ekmek, ilme Islamiyete, bazen hayat ve hayit idame eden mala isarettir. Bazi kere yufka ekmek, anneye isaret eder. Pak ve temiz undan yapilmis halis ekmek, güzel ve hos geçime, ilime, güzel bir hanima isarettir. tnsanlara yahut zayiflara ekmek dagittigini gören kimse talebeyse, ilimden muhtaç oldugu seye isarettir. Eger vaiz ise, dagittigi ekmek, vaazlari, nasi hatlandir. Bir kimse rüyada bir ölünün kendisine ekmek verdigini görse, o kimseye ümid etmedigi yerden ve baskasinin dinden vasil olacak mal ve riziktir. Ekmegi, bulutlarin yahut evin yahut hurma agacinin üzerinde görmek, ekmegin pahali olmasina isarettir. Rüyada ekmegin ayaklar altinda çignenir görülmesi bolluk ve ucuzluga isarettir. tssiz kimsenin rüyada bir ölünün kendisine ekmek aldigim, yahut o ekmegi atese, helaya yahut katrana biraktigini görse, o kimse bir bid ata çagrilir ve halk fitneye düser. Bir kimse ekmek üzerine isedigini görse mahremi ile cinsi münasebette bulunmasina isarettir. Ekmek pisirdigini gören kimse, daimi menfaat ümidiyle geçimi için çalisir. Firini sogutmamak için ekmegi aceleden pisirildigini gören kimse devlete isarettir. Tandirdan çikan ekmek miktan eline mal geçer. Bazilan, bir yufka ekmek, ucuzluk, bereket ve hazir bir riziktir ki, baskasi, onun için çalisir ve ondan üzüntü gider. Kendi yaninda ayn ögütülmüs undan yapilmis yufka ekmek gören kimsenin güzel geçimine ve dininin orta halli olmasina isarettir. Eger ekmek Arpadan olursa, zühd ve perhizle geçimin siddet ve darligina isarettir. Ekmegin kuru olmasi yine geçim darligidir. Kendisine rüyada verilen bir çok ekmekleri hemen yedigini gören kimsenin ecelinin yaklasip ömrünün bitmesine isarettir. Bazdan ise bu rüya, temiz geçime isarettir. Ekmekten bir lokma aldigini gören kimsenin tamahkar olmasina isarettir. Bekar için yufka ekmek, zevcedir. Dan ve nohut ekmegi, darliga ve piyasanin pahaliligina isarettir. Ekmegin çöplüklerde görülmesi ucuzluk ve bolluktur. Genis yufka ekmek, bol rizik ve uzun ömürdür. Ekmek, üzüntü ve kederin gitmesine isarettir. Küçük ekmek kisa ömür ve az riziktir. Yemesi adeti olmayan kimse için arpa ekmegi, geçim sikintisina ve piyasanin pahali olmasina isarettir. Sicak ekmek, nifak ve süpheli riziktir. Bozulmus ve küflenmis görülen ekmek, sahibine faydasi olmayan ve zekati verilmemis maldir. Katiksiz ekmek yedigini gören kimse yalniz olarak hasta olur, tek ve garip olarak vefat eder. Pismemis ekmek siddetli sitmaya isarettir. Ekmek, fakir için hastaliga ve umdugu seyin meydana çikmamasina isarettir, Ayri ögütülmüs undan yapilan ekmek, zenginler için fakirliktir. Bazilari da, halis undan yapilan sicak ekmek çocuga isarettir, dediler. ince ekmek yemek, bol riziktir. Bazi tabirciler, ekmegin inceligi ömrün kisaligi, bazilari da, çok görünen cüz i bir faydadir, dediler. Çörek az kazanç, yufka ekmek, çok kazançtir. Peksimet vücut sihhatidir. Porsumus ve kokmus ekmek ucuzluk ve bolluktur. Ekmegin kanatlanip uçtugunun görülmesi, kitlik ve pahaliliktir. Kinimis ekmek, bolluk, rizkin genisligi ve kolay kazançtir. Kuru ekmek rahat yasayanlar için sikinti ve ihtiyaçtir. Peksimet yolculuktur. Onu yemeye muktedir olmayan kimseye götürmek, üzüntü, keder ve ugursuzluga delidir. Rüyada peksimet gören kimseler gerek hayirdan ve gerekse aynidigi seylerden dönerler. Yufka ekmek yolculuga, bazen de, güç seyleri kolaylastirmaya isarettir. Yufka ekmegin tazesi, izzet ve seref kurusu serdir. Kokmus ve çürümüs ekmek, dinen bozulmaya ve Islamdan dönmeye, hanimin ve evladin malinin bozukluguna isarettir. Tat ve renkleri muhtelif olan ekmek parçalari dogruluga yahut faizden kazanca isarettir. Ekmegin içleri faydali ilme, söz ve iste ihlasa (samimiyete) ve gizliliklere isaret eder. Ekmegin kabugu, gösteris ve abartili övgüye ve ayrilikçiliga isarettir.

Zengin ve hayatınızdan memnun olacağınız anlamına gelir. Fırından yeni çıkmış ekmek görmek ya da kokusunu duymak, maddi sıkıntıdan kurtulacağınız anlamındadır.

Zengin ve hayatınızdan memnun olacağınız anlamına gelir. Fırından yeni çıkmış ekmek görmek ya da kokusunu duymak, maddi sıkıntıdan kurtulacağınız anlamındadır.


Ekmek

Rüyada Ekmek görmek iyidir. Eğer ekmegi bir canlıya veriyorsanız, yakın bir zamanda biryakınız ölecek demektir; Eğer bir ölüye veriyorsanız, merak etmeyin daha çok yaşarsınız...


MollaCami.Com