Kütüphane

Sponsorlu Bağlantılar

Rüya tabirleri

Son Okunanlar

Kütüphanemiz

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Rüya tabirleri Cennet görmek

Molla Cami ruya tabirleri, Cennet tabirini asagidan okuyunuz


Cennet

Rüyada cenneti görmek; miras kalınacağına, cennete girmek istediği halde engellenirse; hacca gidilemeyeceğine, cennet kapılarından birinin kapandığını görmek; akrabalardan birinin vefat edeceğine, cennete girmek; rahat bir yaşam sürmeye, cennetten kovulmak; hastalığa işarettir.

Size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız var. Eğer hasta veya zor durumdaysanız, yakında hayatınızın yoluna gireceği anlamındadır.

cenneti görüp fakat oraya girmedigini gören kimsenin rüyasi, onun icin hayir ameliyle müjdedir. bazilari cenneti acikca gören kimse, arzu ve istedigi seye isarettir ve ondan üzüntü ve keder gider demislerdir. cennete girmek isteyip fakat bundan menedildigini gören kimse niyet ve kasd ettigi hacc ve cihaddan yahut üzerinde israr ettigi günah ve kusurdan tövbeyi murat ettigi halde, bunlardan menedilir. cennet kapilarindan birisinin, üzerine kapandigini gören kimsenin anne ve babasindan birisi vefat eder. cennetin bütün kapilannin üzerine kapanip acilmadigini gören kimse, anne ve babasina asi olduguna ve ondan razi olmadiklarina isarettir. istedigi kapidan cennete girdigini gören kimsenin anne ve babasinin kendisinden razi ve hosnut olduklarina isarettir. cennete girdigini gören kimse her iki dünyada emniyet ve sevince erisir. cennete girdigini gören kimsenin eceli ve ölümü yakin olur. cennet meyvelerinden yedigini gören kimse, yedigi meyve kadar ilimle riziklanir. cennetin Su, sarap ve sütünden ictigini gören, ilim ve zenginlige isarettir. cennetin sergilerine yaslandigini görenin rüyasi, haniminin iffetli, namuslu ve halinin hos olduguna delildir. cennete ne zaman girdigini bilmeyen dünyada bulundugu müddetce izzet ve nimete isarettir. cennetin meyvelerinden birini yerden alip baskasina verdigini gören kimse Amel etmedigi ilmim amel edecek birisine ögretmeye isarettir. kevser suyundan ictigini gören kimse bir makarna nail olup, düsmanlariri yener. kendisini cennet kösklerinden birinde görse, güzel bir kadinla evlenir. cennetin kapicisini görmek sevinc ve nimete, yasadigi müddetce temiz yasayisa ve belalardan emin olmaya isarettir. meleklerin onun yanma girip kendisine cennete selam verdigim gören kimse, onu cennete götürecek bir amel islemis olmasina ve iyi bir sonla ölecegine isarettir. cennete girmeyi görmek, cennete girmeye vesile olacak amel islemeye delildir. cennete girmek bazan güclüklerden, üzüntü ve kederden kurtulusa isarettir. hasta bir kimse cennete girdigini görse hastaligindan iyislesir. bazi kere de cennete girmek, helal mala, Ailesi icin iyilik etmeye ve Allah'tan korkmaya isarettir. cennete girmek, bag ve bahceye sahip olmaya faideli ve menfaatil seylerin eline gecmesine ve rizka isarettir. rüyada insanlarin hepsinin cennete girdiklerini görmek, senenin bolluk ve ucuzluguna, meyve Hububat ve ziraata gelecek berekete delildir. cennete girmek, sehitlik mertebesine ermekle de tabir edilir. savas Aletleri ile cennete giren sehit olarak ölür. kitapla beraber cennete girdigini görmek ilim ve güzel amele isarettir.

cennete mal ve yürüyen hayvanlarla girdigini gören kimse, malinin zekatini vermek sayesinde cennete girer. hanimiyla beraber cennete girdigim görmek, dünyada hanimiyla iyi gecinmeye isarettir. rüyada cenneti görmek, camiiye, sokak ve pazarda kazanc yapmaya, hacca, cihada, iyilikle emredip kötülükten nehyetmeye, ilme ve güzel amele isarettir. rüyada cennet nehirlerinden ictigini, meyvelerinden yedigini veya agaclarin gölgesinde gölgelendigini yahut cennetin hurilerinden bir sey gördügünü görse, ilim, hidayet, nzik, mülk, nesil ve uzun ömre nail olmaya, yahut sehit olarak ölmesine isarettir. cennet nehirlerinden icilen sey tabirce muteber tutulur. Şöyle ki, Su nehri rizka süt nehri fitrata sarap nehri. allah sevgisinden meydana gelen sarhosluga ve allah'in haram kildigi seylere bugzetmeye, Bal nehri ise ilim ve kur'ana isarettir. cennet meyvelerinden yemek, güzel amellerin neticesine, ese ve hayirli evlada isarettir. tuba agacinin gölgesinde oturup gölgelenen ve ona dayanarak durdugunu gören kimsenin gidecegi yerin hos ve güzel olmasina isarettir. bazen de agacin altinda oturmak, kendisini ibadete hasretmeye, arkadas dost ve rütbe makam sahibi kimselerden menfaatlanmaya isarettir. cennetin kösklerine girdigini görmek, yüksek rütbe elde etmeye, iftihar edilecek ise girmeye, genislik ve zenginlige ve güzel akibete isarettir. cennetin haznedan ridvan (r.a.)'i görmek, vaadin yerine getirilmesine, ihtiyaclarin görülmesine ve duanin kabul edilmesine isarettir. cennete girip onun meyvesinden yemedigini, nehirlerinden icmedigini gören kimsenin, sahip oldugu ilimden faide görmemesine isarettir. cennetten kovuldugunu görmek, adem (a.s.)'in hikayesinden ötürü fakirlige giriftar olmasina isarettir. korku halinde olan kimsenin cennete girdigini görmesi korkudan emin olmasina, üzüntü ve kederde ise üzüntü ve kederinden kurtulmasina, eger bekar ise evlenmesine isarettir.

rüyada cennetin haznedarini görmek, devamli sevince isarettir. cennetin haznedarini görmek, nimete. temiz yasayisa ve allah'in rizasina isarettir. bir kimse cennette oldugunu, meleklerin kendisine selam vererek cennetin her bir kapisindan girdiklerini görse, allah-u teala hazretleri o kimseyi affeder ve uzun hayirla onu hayirlandinr. bir kimse cennetin haznedarini görse üzüntü ve kederi gider, ferahliga kavusur ve gecimi güzel olur.


Cennet

cennet görmek camiye, zikir meclisine, hacca, cihada, salih amellere, gerçek ilme ve çarşı pazara; Cennete girdiğini görmek sevincç ve sürura ermeye, hayır ve berekete, nimet ve güzel rızka nail olmaya, Cennette olduğunu ve oranın meyvelerinden yediğini,, ırmaklarında yüzdüğünü ve gölgesinde oturduğunu görmek salih amellerin güzel sonuçlarını almaya, mutlu evliliğe ve hayırlı evladlara nail olmaya; Cennette gezindiğini görmek hayırlı ve sürekli rızka, şeref ve itbar kazanmaya ve korkudan emin bulunmaya, Cennete girdiği halde oranın nimetlerinden yiyip, sularından içemediığini görmek, alim olduğu, imkanı bulunduğu halde bu ilim ve olanaktan hayırlı yönde istifade etmemeye, Cennetten kovulduğunu görmek fakirlik ve zillete düşmeye, imtihanlara tabi tutulmaya; Cennetin haznedarını görmek sürekli sevince; onun iltifat ve ihsanına nail olmak Allah Teala nın rızasını kazanmaya, bu meleğin kendile iltifat etmediğini görmek, Cenneti hak ettirecek hal ve davranışları henüz göstermediğine delalet eder.

Sizi seven yardımınıza koşan iyi dostlara sahipsiniz demektir. Eğer sağlığınız bozuksa ya da sıkıntı çekiyorsanız, yakında durumunuz düzelecek anlamına gelir. Cennete girmek mutlu ve rahat bir hayat, cennetten kovulmaksa rahatsızlık demektir. Cennet melekleriyle konuşmak işinizde iyi bir yere sahip olarak iyi bir evlilik anlamına da gelir.

Sizi seven yardımınıza koşan iyi dostlara sahipsiniz demektir. Eğer sağlığınız bozuksa ya da sıkıntı çekiyorsanız, yakında durumunuz düzelecek anlamına gelir. Cennete girmek mutlu ve rahat bir hayat, cennetten kovulmaksa rahatsızlık demektir. Cennet melekleriyle konuşmak işinizde iyi bir yere sahip olarak iyi bir evlilik anlamına da gelir.

Size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız var.

Rüyasında cennet gören kişi, umduğuna kavuşur, düşlediğinden, umduğundan kat kat üstün duruma gelir.

Rüyada cennete girdigini görmek, ferah ve sevince ve Allah (C.C) tarafindan hayra ve selamete ulastirilacagina delalet eder. Cennet meyvelerinden yedigini veya kendisine biri tarafindan verilip, onlari yedigini görmek, hayra, menfaate ve bol luga isarettir. Eliyle cennet meyvesini toplayip yedigini gören ilim ögrenir, ama ondan kimse faydalanamaz. Cennet hurileri ile bir likte oldugunu görmek, son nefesine kadar nimet içinde bulunmaya delalet eder. Cennete girmek istedigini, fakat girmekten yasaklandigini görmek, dünyada fesat ve isyana meyil etmege delalet eder. Yüzüne cennet kapisinin kapandigini gören, anne ve babasina isyan eder. Cennete yaklastigini ve sonra yoldan geri döndügünü gören hasta olur ve bu hastaliktan ölür. Bir melegin kendisini elinden tutarak cennete götürdügünü gören, Allahu Teala (C.C.) huzurunda tövbe eder ve yakinda vefat eder. ""Cennete gir""denildigi halde girmekten çekindigini gören, din yolunda yürümekten kaçinir. ""Cennete girer misin?"" diye kendisinden soruldugunu gören miras yer. Kilicini çekerek cennete girdigini gören tövbekar olup, yeni den ibadete baslar. Tuba agacinin altinda oturdugunu gören kimsenin, dünya ve ahirete ait muradi hasil olur. Cennette serbet veya süt içtigini gö ren alim ve zengin olur. Cennet nimetlerini görüp de yemek iste medigini gören, dine karsi ilgisiz olur. Cennette oldugu halde ates te yakildigini gören, bir baskasinin haram malindan yer. Cennette kendisine büyük bir kösk verildigini gören, büyük bir ise girer ve ya çok iyi bir evlilik yapar. Cabir ül Magribi ye göre; rüyasinda cenneti gören, son de rece feraha ve bolluga kavusur. Yüksek bir yerde bulundugunu ve orasinin cennet oldugunu sanan kisi, bir bilgine veya zengin birine arkadaslik eder. Elinde cennet kapisinin anahtarlari bulundugu nu görmek, iman ile vefat edecegine isarettir. Cennette olup, kendisinin oraya layik olmayan bir is isledigini gören, günah isle mis olur. Bir hastanin cennete girdigini görmesi, onun ölecegine delalet eder. Abdulgani Nablusi ye göre: rüyada cenneti görmek, daima hayirla yorumlanir. Cennete girdigini, fakat içeriye giremedigini görmek, bu rüyayi gören için bir müjdedir. Cenneti rüyasinda açikça gören, dünyada her seye, her muradina erisir, bükün sikintisi geçer. îbni Kesir e göre: rüyasinda kendisine ""cennete gireceksin"" denildigini gören kimse, dünyada bilgi ve ilim sahibi olur. Cennete gülerek girdigini görmek, Allah i (C.C.) çok ,çok anmaya delalet der. Kendisini cennet bahçelerinde dolasiyor görmek, ferahlik ve sevince; cennet meyvelerini agaçlarindan kopararak yedigini görmek, halk içinde sevilen bir kisi olduguna; cennetin suyundan, serbetlerinden avuçlan ile alip içtigini görmek, dünyanin her türlü nimetinden faydalanacagina isarettir. Cennette meleklerin yanina gelip, onu selamladiklarini görmek, dünyada iken cennete girecek kadar iyi bir sevap isledigine;cennet hurmasini yedigini görmek, dünyada rahat bir ömür sürecegine delalet eder. Bütün dünya insanlarinin cennete girdiklerini görmek, ucuzluga, hükümetin adaletine, ekin ve yiyeceklerinin bolluguna, bereketine isarettir. Cennetten kovuldugunu görmek fakirlige düsmege delildir. Bir baska rivayete görede: Cenneti görüp fakat oraya girmedigini gören kimsenin rüyasi, onun için hayir ameliyle müjdedir. Bazilan, Cenneti açikça gören kimse, arzu ve istedigi seye isarettir ve ondan üzüntü ve keder gider demislerdir. Cennete girmek isteyip fakat bundan menedildigini gören kimse niyet ve kasd ettigi hacc ve cihaddan yahut üzerinde israr ettigi günah ve kusurdan tevbeyi murat ettigi halde, bunlardan menedilir. Cennet kapilarindan birisinin, üzerine kapandigini gören kimsenin anne ve babasindan birisi vefat eder. Cennetin bütün kapilarinin üzerine kapanip açilmadigini gören kimse, anne ve babasina asi olduguna ve ondan razi olmadiklarina isarettir. istedigi kapidan cennete girdigini gören kimsenin anne ve babasinin kendi sinden razi ve hosnut olduklarina isarettir. Cennete girdigini gören kimse her iki dünyada emniyet ve sevince erisir. Cennete girdigini gören kimsenin eceli ve ölümü yakin olur. Cennet meyvelerinden yedigini gören kimse, yedigi meyve kadar ilimle n ziklanir. Cennetin Su, sarap ve sülünden içtigini gören, ilim ve zenginlige isarettir. Cennetin sergilerine yaslandigini görenin rüyasi, haniminin iffetli, namuslu ve halinin hos olduguna delildir. Cennete ne zaman girdigim bilmeyen dünyada bulundugu müddetçe izzet ve nimete isarettir. Cennetin meyvelerinden birini yerden alip baskasina verdigini gören kimse, Amel etmedigi ilmini amel edecek birisine ögretmeye isarettir. Kevser suyundan içtigini gören kimse bir makarna nail olup, düsmanlanni yener. Kendisini cennet kösklerinden birinde görse, güzel bir kadinla evlenir. Cennetin kapicisini görmek sevinç ve nimete, yasadigi müddetçe temiz yasayisa ve belalardan emin olmaya isarettir. Meleklerin onun yanina girip kendisine cennete selam verdigini gören kimse, onu cennete götürecek bir amel islemis olmasina ve iyi bir sonla ölecegine isarettir. Cennete girmeyi görmek, cennete girmeye vesile olacak amel islemeye delildir. Cennete girmek bazan güçlüklerden, üzüntü ve kederden kurtulusa isarettir. Hasta bir kimse cennete girdigim görse hastaligindan iyislesir. Bazi kere de cennete girmek, helal mala, Ailesi için iyilik etmeye ve Allah tan korkmaya isarettir. Cennete girmek, bag ve bahçeye sahip olmaya faideli ve menfaatli seylerin eline geçmesine ve rizka isarettir. Rüyada insanlarin hepsinin cennete girdiklerim görmek, senenin bolluk ve ucuzluguna, meyve Hububat ve ziraata gelecek berekete delildir. Cennete girmek, sehitlik mertebesine ermekle de tabir edilir. Savas Aletleri ile cennete giren sehit olarak ölür. Kitapla beraber cennete girdigini görmek ilim ve güzel amele isarettir. Cennete mal ve yürüyen hayvanlarla girdigini gören kimse, malinin zekatim vermek sayesinde cennete girer. Hanimiyla beraber cennete girdigini görmek, dünyada hanimiyla iyi geçinmeye isarettir. Rüyada cenneti görmek, camiiye, zikir medisine, sokak ve pazarda kazanç yapmaya, hacca, cihada, iyilikle emredip kötülükten nehyetmeye, ilme ve güzel amele isarettir. Rüyada cennet nehirlerinden içtigini, meyvelerinden yedigini veya agaçlann gölgesinde gölgelendigini yahut cennetin hurilerinden bir sey gördügünü görse, ilim, hidayet, rizik, mülk, nesil ve uzun ömre nail olmaya, yahut sehit olarak ölmesine isarettir. Cennet nehirlerinden içilen sey tabirce muteber tutulur. Söyle ki, Su nehri rizka süt nehri fitrata sarap nehri, Allah sevgisinden meydana gelen sarhosluga ve Allah in haram kildigi seylere bugzetmeye, Bal nehri ise ilim ve Kur ana isarettir. Cennet meyvelerinden yemek, güzel amellerin neticesine, ese ve hayirli evlada isarettir. Tuba agacinin gölgesinde oturup gölgelenen ve ona dayanarak durdugunu gören kimsenin gidecegi yerin hos ve güzel olmasina isarettir. Bazen de agacin altinda oturmak, kendisini ibadete hasretmeye, arkadas dost ve rütbe makam sahibi kimselerden menfaatlanmaya isarettir. Cennetin kösklerine girdigini görmek, yüksek rütbe elde etmeye, iftihar edilecek ise girmeye, genislik ve zenginlige ve güzel akibete isarettir. Cennetin haznedan Ridvan (R.A.) i görmek, vaadin yerine getirilmesine, ihtiyaçlarin görülmesine ve duanin kabul edilmesine isarettir. Cennete girip onun meyvesinden yemedigini, nehirlerinden içmedigini gören kimsenin, sahip oldugu ilimden faide gönnemesine isarettir. Cennetten kovuldugunu görmek, Adem (A.S.) in hikayesinden ötürü fakirlige giriftar olmasina isarettir. Korku halinde olan kimsenin cennete girdigini görmesi korkudan emin olmasina, üzüntü ve kederde ise üzüntü ve kederinden kurtulmasina, eger bekar ise evlenmesine isarettir.

Size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız var. Eğer hasta veya zor durumdaysanız, yakında hayatınızın yoluna gireceği anlamındadır.

Rüyada cenneti görmek; miras kalınacağına, cennete girmek istediği halde engellenirse; hacca gidilemeyeceğine, cennet kapılarından birinin kapandığını görmek; akrabalardan birinin vefat edeceğine, cennete girmek; rahat bir yaşam sürmeye, cennetten kovulmak; hastalığa işarettir.


Musallaêtaşı . Muttali olmak . Pamukcu . Puskul . Ravent . Soylu kimse . Zinet eşyası . Ağız suyu . Albümin . Meşin . Meth . Mınkale . Muezzın mahfelı . Ogle namazı . Oğulan çocuğu . Öküzgözü . Paçavracı . Perhiz . Peştamal . Püskürtme . Revir . Rugan . Sağnak . Saheser . Sozcu . Süpermarket . Sure 013 rad . Sure 114 nas . Suretıl cın . Suretıl gafır . Suretıl hıcr . Suretıl huccurat . Suretıl hud . Suretıl ınsıkak . Suretıl mumın . Suretıl necm . Suretıl nur . Suretıl tın . Suretıl yusuf . Tembellik . Tırıt . Trampa . Turunc agacı . Uyuşmak . Vekıl . Vitray . Yabankeçisi . Yavşak . Yazıcı . Yemegı hazmetmek .


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71