Kütüphane

Sponsorlu Bağlantılar

Rüya tabirleri

Son Okunanlar

Kütüphanemiz

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Rüya tabirleri Musa a.s görmek

Molla Cami ruya tabirleri, Musa a.s tabirini asagidan okuyunuz


Musa A.s

bir kimse Rüyada musa (a.s.)'i görse, Allah-u teala hazretleri (c.c.) o kimse vasitasiyla zalim ve kibirli bir kimseyi helak eder ve ondan sonra o kimse izzet, seref, galibiyet ve yücelige erisir. rüyada musa (a.s.)'i görmek haklilarin kuvetil olusuna ve sapiklarin da zelil ve perisan olmasina isarettir. eger musa (a.s.)'in görüldügü yerde zalim bir Amir veya zindik bir reis olursa allah (c.c,) onu helak eder ve rüya sahibi onun serrinden kurtutarak selamete erer. rüyada kendisini musa (a.s.)'in suretine girdigini veya onun elbiselerinden bir elbise giydigini gören kimsenin düsmani varsa, düsmanina zafer bulur, maksat ve arzusuna kavusur. bu rüyayi hapis olan veya herhangi bir kimse görürse o kimse mansur ve muzaffer olur. rüyada musa (a.s.)'i gören kimse, bir isinde maglup ve kendisinin yakinlari tarafinda üzüntü ve keder icinde bulunur. eger bu rüyayi gören deniz yolculugunda sikilmis bir durumda ise, selamete erisir. musa (a.s.)'i görmek, cocuklar halinde herhangi bir seye mübteli olmaya Aile ve akrabalarindan ayrilmasnaa, yabancilarin bakimina muhtac olmasina zalim kimselerle iyi gecinmeye, vadini yerine getirmeye, salih kimselerle akraba olmaya ve salih kimselerin garip seylerine muttali ve vakif olmaya isarettir. bazen de rüya sahibi kendi kavminden veya bir vasiyyete ya da iyilikle emretmesinden dolayi aile ve etbaindan sikinti ve mihnet ceker. bazen de musa (a.s.)'i görmek aracilik ve vasitalik görevini güzel bir sekilde ifa etmeye isarettir. musa (a.s.)'i görmek, denizde yolculuk yapmaya ve akibeünin selamet ve ticaretle nihayetlenmesine isarettir. bazen de musa (a.s-)'i görmek, rüya sahibinin irz ve namusu hakkinda kendisinde olmayan bir seyi söylemesine isarettir. bazen de rüya sahibinin sözünde bir noksanlik veya basinda bir ayip bulunmasina isarettir. riyazet ehlinin rüyada musa (a.s.)'i görmesi onun terakki ettigine ve derecesinin yüceligine ve batini nurlarinin artmasina isarettir. rüyada musa (a.s-)'i gören kadinin cocugunun kaybolmasin dan veya bir sikintiya ugramasindan korkulur ve o kadinin akibeti hayirla sonuclanir. rüyada musa (a.s.)'i gören cocuk hakkinda da tabir böyledir. rüyada musa (a.s.)'in asasinin kendi elinde oldugunu gören kimse, büyük bir makama ve düsmanina galip gelir.


Musallaêtaşı . Yuksuk . Zarar ve musıbet erısmek . Çivit . Harem agası . İyi iyilik . Kazanç . Suretıl cın . Suretıl hıcr . Suretıl tekfır . Sutnıne . Teleks . Tellal . Tukrukle uflemek . Urınap agacı . Ürperme . Üzerlik çiçeği . Uzum serbetı ıcmek . Üzüm şırası . Yasaklamak . Yazıhane . Yiğitlik . Akçe . Birli (kağıt oyununda) . Böluk . Cephane kutusu . Deveci . Develer . Dicle nehri . Entrika . Erguvan . Gonullu . Gülsuyu gülyağı . Irz düşmanı . İşporta . İstinat etmek . Kanaat . Karasevda . Katık . Kavurmacı . Kavuşma . Kesim yeri . Keten bıtkısını soken . Kırkımcı . Kontrol konrolör . Kos . Kulhan beyı . Kuru yemıscı . Mercan veya kosk cıcegı . Mercek .


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71