Kütüphane

Sponsorlu Bağlantılar

Rüya tabirleri

Son Okunanlar

Kütüphanemiz

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Rüya tabirleri Gök görmek

Molla Cami ruya tabirleri, Gök tabirini asagidan okuyunuz


gök

Rüyada gökyüzüne çıkmak, üzüntünün işaretidir. Eğer merdivenle çıkıyorsanız, bu, başarılı ve ünlü olacağınız anlamına gelir.


Gök

Rüyada gökyüzüne cikmak, üzüntünün isaretidir. eger merdivenle cikiyorsaniz, bu, basarili ve ünlü olacaginiz anlamina gelir.

gökten evler üzerine atesin düstügünü görmek, Allah (c.c.) tarafindan halka gelecek hastalik ve ölümdür. göge tamamen ciktigini görse, isin sonuna da kavusur. yine yeryüzüne dönse, yerildigi seyden kurtulur. yerinden düsse, ona anz olan ve azalarinda kirik ve cikik miktarinca, onun halinde noksanlik ve helak meydana gelir. rüyada göge cikan, uyaniklikta hasta ise ve gökten yere tekrar inmese, o kimse o hastaliktan ölür. tekrar yere inse, onun zarari ve hastaligi son haddine varir. Aile ve yakinlarinin ümidi kesilir sonra insallah yine bundan kurtulur. bir kimse rüyada merdiven veya bir iple semaya ciktigini görse, izzet, yükseklik ve korkuya isaret eder.

eger gökten bir cukur veya bir kuyu icine düsüp oradan cikmamissa, tabir o cukur ve kuyunun onun kabri olmasina isaret eder. bu rüyada onun müslüman olarak vefat edecegine müjde vardir. rüyada göge yaklasmak, ibadet eden ve iyi Amel sahibi kimseler icin allah-u teala hazretlerine (c.c.) yaklasmaya isaret eder. bazen de bu rüya, muzdarip ve aciz kimsenin duasinin kabul edilmesine isaret eder. anne-babaya, kocaya, arzu ettigi seye yaklasmaya isaret eder. gögün yeryüzüne düsmesi, yeryüzünde meydana gelecek kitliga isaret eder. eger ates, arazi ve harman yeri ve nebatat biten yerlere düsse, ekinlere dolu ve cekirge gibi gök afetleri erisir. ikinci gökte oldugunu görmek o kimseden halkin ögrenecegi edebe, zihin acikligina, liderlige isarettir. Ücüncü gökte oldugunu görse, o kimse nimete, güzellige, ferah ve sevince isarettir. dördüncü gökte oldugunu görse, o kimse mülk, güc ve heybete isarettir. kendisinin besinci gökte oldugunu görse, o kimse, emniyet müdürlügüne, ordu hizmetine ve bu gibi seylere memur edilir. altinci gökte oldugunu görse, hakimlik ve ibadetle riziklanir, islerinde azimli ve ihtiyatli olur. yedinci gökte oldugunu görse, emlak ve araziye, ziraat ve kurtulusa isarettir. eger rüyayi gören anlatilan mertebelere layik degilse, rüyanin tabiri o kimsenin lideri, yahut cocugu, torunu, benzeri yahut adasi hakkinda meydana gelir. kendisini yedinci gögün üstünde oldugunu görse, o kimse yükseklik ve azamete isarettir. ancak helaki ve ölümünden korkulur. göge ciktigini gören kimse, vefat eder ve ahirete gider. gögün yesillendigini görmek, o sene ziraat ve hububatin bol olmasina isaret eder. gögün sararmasi ise, o senede hastaligin olmasidir. gögün demirden görülmesi, o senenin yagmurunun azligidir. gök tabakalarinin birbirine yapistigini görse, yagmur yagmaz. tabakalarin birbirinden ayrilmasi ise, yagmur ve nebatin ve hububatin cok olmasidir. gök kapilarinin acilmis oldugunu görse, yagmurlar cok ve dualar kabul olunur. kapilarinin kapanmis olarak görülmesi, yagmurun yagmamasina isaret eder. gökten yeryüzüne indigini görse, ona siddetli hastalik büyük tehlikeli seyler isabet eder ve ölüme yaklasan bir hastaliga yakalanir ve sonradan bundan kurtulur.

büyük is pesinde olan kimsenin göge elini sürmesi, isinde muvaffak olamayacagina isaret eder. yükselip göge yaklastigi halde ona cikmadigini görse, o kimsenin din veya dünya sahibi olduguna ve her ikisinde de yükseklige nail olacagina isaret eder. rüyada göge bakmak, dünya devlet baskanlarindan birisine bakmaktir. dogu ve bati taraflarina baksa, o kimse yolculuga cikar. bazen de o kimse büyük otoriteye isarettir. gögün sadece kendisi ve Ailesi üzerine düsmesi, o kimsenin evinin tavaninin yikilmasina, üzerine gök düsen kimse uyaniklikta hasta idiyse, ölümüne isaret eder. göge dogru yükseldigini ve oraya girdigini görse, o kimse sahadete ve bununla beraber seref ve övgüye isarettir. allah'in (c.c.) yardimiyla kurtulusa erer. bir kimse rüyada gökte oldugunu görse, Amir olur. yeryüzüne bakmak icin göge ciktigini görse, yükseklige isarettir, kacirdigi bir sey icin üzüntü ve kedere düser. gök kapilarinin acildigini gören kimse, sevince, hayra ve nimete isarettir. düz olarak göge ciktigini gören kimse, zarar, ziyan, beden ve malinda noksanliga düser. mesakkatsiz göge ciktigini gören kimse, güc ve otoriteye nail olur. düsmaninin kötülük ve hilesinden kurtulur. gögü disleriyle tuttugunu görse, o kimsenin kendisine yahut malina noksanlik erisir, yahut elinin erisemeyecegi bir is talebinde bulunur. göge cikip oradan inmedigini görse, ölümüne, yahut ölüme yaklasmasina isarettir. göge cikip orada dolastigini gören kimse, Astronomi ilmini ve gizli ilimleri ögrenerek halk arasinda meshur ve maruf olur. göge dayandigini gören kimse, baskan olur, kendisine muhalif kimselere zafer bulur. ne zaman ciktigini bilmedigi halde göge cikmis oldugunu gören kimse, insallah cennete girer. gökte binalari oldugunu ve bu binalarin da yerdeki halkin binalarina benzemedigini gören o kimse bulundugu halden baska bir sekilde dünyadan cikar. yer ile gök arasinda, aslini kötü gördügü bir seyden duvarinin oldugunu görse, dince kötü bir seye, duvar aslini kötü görmedigi bir seyden yapilmissa din ve dünyaca serefe isaret eder. gerek kendisi ve gerekse bütün halk icin rüyada gökten kapi acildigini görse, yine kendisi ve halk icin üzüntü ve kederden halasa ve hayra isaret eder.

gök tarafindan bir ipe asili oldugunu görse, yerden ayrildigi kadar dince velayete isarettir. ipin kesildigini görse, velayet kendisinden gider. gökte bir kandilin yanip söndügünü görse, günes tutulur. gök, denize de isaret eder. ziraatcinin gögü görmesi, Hububat ve meyvelerde meydana gelecek büyüme ve berekete isaret eder. bazen de gök, ona cikip inmeyen kimse icin ölürne, isa a.s.'in kissasina binaen töhmete isaret eder. gök, yükseklikle de tabir edilir. rüyada gögün yarilmis görülmesi bid'at ve sapikliga isaret eder. bazen de gögü görmek, hacca, gökyüzünden yere inmek düsman ile anlasmaya isaret eder. bazen göge yükselmek, inatci ve düsman ile münazaa ve husumete isaret eder. hayirli seylerden sayilanlarin rüyada gökyüzüne cekilmesini görmek, piyasanin pahali olmasina, iyi kimselerin kaybolmasina yahut gazilerin ve hacilarin ölümüne isaret eder. kötü seylerden sayilanlarin rüyada gökyüzüne cekilmesini görmek, inancsizlarin helakina yahut zulmün ortadan kalkmasina isaret eder. bazen de rüyada gÖge cikmak, büyüklerin evlerine girmeye isaret eder. eger gökten birsey alsa, hirsizliga ve haber arastirmaya isaret eder. günahkar kimsenin göge cikmasi, onun ölümüne, inancsiz cikmasi ise, müslüman olmasina isaret eder. göge giren kimse hasta ise iyilesmemisse, ölür. bazen de uzak bir yere yolculuk yapar. bazen de gök hapse ve ona yönelmek de yüksek düsünceye isaret eder. gögün yanlarak icerisinden ihtiyar birisinin ciktiginin görülmesi, o yer halkina gelecek hayra, ucuzluk ve bollukla beraber ülfet ve sevince isaret eder. genc birisinin ciktiginin görülmesi, düsmanin o yer halkina fenalik etmesine ve aralanndan düsmanlik ve ayrilik meydana cikmasina isaret eder. koyunun ciktiginin görülmesi ganimettir. deve cikarsa, yagmur yagar ve Seller gider. arslan ve yirtici hayvan cikarsa, o yerin halki cok acimasiz bir valinin zulmüne ugrar. eger gökten Bal, Zeytin, incir ve Arpa gibi bolluga isaret eden seyler inse, halka menfaatii yagmurlar yagar ve halkin menfaati gökten inen seylerle meydana gelir. kendisi hazir bulundugu halde gögün yapildigini görse o kimse yalan yere sahitlikte bulunur.

gökten yeryüzüne düstügünü görse, büyük bir günah isler. düstügü zaman basi asagi olsa. ömrünün uzun olmasina isaret eder. bazen de bu rüya onun günah islemesinden dolayi korkutulmasina isaret eder. bazi kere de hastanin sihhat ve rahatindan sonra yine hastalanmasina, tevbe edenin tevbesinden dönerek yeniden günah islemesine isaret eder. bir kimse rüyada gökten nur ciktigim görse, o yer balkinin hidayetine, gökte karanligin meydana geldigini görse, o yer halkinin sapikligina isaret eder. gökten kamci gibi seyler indigini görse, kazandiklari günah ve suctan dolayi halka siddet ve sikinti isabet eder. rüyada gökleri görmek, ilim sahipleri icin esyanin hakikatim kesfetmeye ve ona muttali olmaya ahiret islerine ihtimam göstermeye isaret eder. bazen de gökleri görmek ve oraya cikmak büyük sehirlere yapilacak yolculuga kara ve denizde ticaretin cok siniflarindan Kar ve faydali ticaretlere isaret eder. gögü görmek, sehire, kaleye, eve, ese, anne-babaya, hocaya, kendisinden menfaat umulan ve zaranndan korkulan yere isaret eder. bazen göge cikmayi arzu etmek, rizik aramak icin calismaya, vaadin yerine getirilmesinden ümit ettigi seyin cabukluguna isaret eder.


Gök

Gökten evler üzerine atesin düstüGünü görmek, Allah (C.C.) tarafindan halka gelecek hastalik ve ölümdür. Göge tamamen çiktigini görse, isin sonuna da kavusur. Yine yeryüzüne dönse, yerildigi seyden kurtulur. Yerinden düsse, ona ariz olan ve azalarinda kink ve çikik miktannca, onun halinde noksanlik ve helak meydana gelir. Rüyada göge çikan, uyaniklikta hasta ise ve gökten yere tekrar inmese, o kimse o hastaliktan ölür. Tekrar yere inse, onun zarari ve hastaligi son haddine varir. Aile ve yakinlarinin ümidi kesilir sonra insallah yine bundan kurtulur. Bir kimse rüyada merdiven veya bir iple semaya çiktigini görse, izzet, yükseklik ve korkuya isaret eder. Eger gökten bir çukur veya bir kuyu içtne düsüp oradan çikmamissa, tabir o çukur ve kuyunun onun kabri olmasina isaret eder. Bu rüyada onun Müslüman olarak vefat edecegine müjde vardir. Rüyada göge yaklasmak, ibadet eden ve iyi Amel sahibi kimseler için Allahu Teala Hazretlerine (C.C.) yaklasmaya isaret eder. Bazen de, bu rüya, muzdarip ve aciz kimsenin duasinin kabul edilmesine isaret eder. Annebabaya, kocaya, arzu ettigi seye yaklasmaya isaret eder. Gögün yeryüzüne düsmesi, yeryüzünde meydana gelecek kitliga isaret eder. Eger ates, arazi ve harman yeri ve nebatat biten yerlere düsse, ekinlere dolu ve çekirge gibi gök afetleri erisir. ikinci gökte oldugunu görmek o kimseden halkin ögrenecegi edebe, zihin açikligina, liderlige isarettir. Üçüncü gökte oldugunu görse, o kimse nimete, güzellige, ferah ve sevince isarettir. Dördüncü gökte oldugunu görse, o kimse mülk, güç ve heybete isarettir. Kendisinin besinci gökte oldugunu görse, o kimse, emniyet müdürlügüne, ordu hizmetine ve bu gibi seylere memur edilir. Altinci gökte oldugunu görse, hakimlik, züht ve ibadetle riziklanir, islerinde azimli ve ihtiyatli olur. Yedinci gökte oldugunu görse, emlak ve araziye, ziraat ve kurtulusa isarettir. Eger rüyayi gören anlatilan mertebelere layik degilse, rüyanin tabiri o kimsenin lideri, yahut çocugu, torunu, benzeri yahut adasi hakkinda meydana gelir. Kendisini yedinci gögün üstünde oldugunu görse, o kimse yükseklik ve azamete isarettir. Ancak helaki ve ölümünden korkulur. Göge çiktigini gören kimse, vefat eder ve ahirete gider. Gögün yesillendigini görmek, o sene ziraat ve hububatin bol olmasina isaret eder. Gögün sararmasi ise, o senede hastaligin olmasidir. Gögün demirden görülmesi, o senenin yagmurunun azligidir. Gök tabakalarinin birbirine yapistigini görse, yagmur yagmaz. Tabakalarin birbirinden aynimasi ise, yagmur ve nebatin ve hububatin çok olmasidir. Gök kapilarinin açilmis oldugunu görse, yagmurlar çok ve dualar kabul olunur. Kapilarinin kapanmis olarak göriilmesi, yagmurun yagmamasina isaret eder. Gökten yeryüzüne indigini görse, ona siddetli hastalik büyük tehlikeli seyler isabet eder ve ölüme yaklasan bir hastaliga yakalanir ve sonradan bundan kurtulur. Büyük is pesinde olan kimsenin göge elini sürmesi, isinde muvaffak olamayacagina isaret eder. Yükselip göge yaklastigi halde ona çikmadigini görse, o kimsenin din veya dünya sahibi olduguna ve her ikisinde de yükseklige nail olacagina isaret eder. Rüyada göge bakmak, dünya devlet baskanlarindan birisine bakmaktir. Dogu ve bati taraflarina baksa, o kimse yolculuga çikar. Bazen de o kimse büyük otoriteye isarettir. Gögün sadece kendisi ve Ailesi üzerine düsmesi, o kimsenin evinin tavaninin yikilmasina, üzerine gök düsen kimse uyaniklikta hasta idiyse, ölümüne isaret eder. Göge dogru yükseldigini ve oraya girdigini görse, o kimse sahadete ve bununla beraber seref ve övgüye isarettir. Allah in (C.C.) yardimiyla kurtulusa erer. Bir kimse rüyada gökte oldugunu görse, Amir olur. Yeryüzüne bakmak için göge çiktigini görse, yükseklige isarettir, kaçirdigi bir sey için üzüntü ve kedere düser. Gök kapilarinin açildigini gören kimse, sevince, hayra ve nimete isarettir. Düz olarak göge çiktigini gören kimse, zarar, ziyan, beden ve malinda noksanliga düser. Mesakkatsiz göge çiktigini gören kimse, güç ve otoriteye nail olur. Düsmaninin kötülük ve hilesinden kurtulur. Gögü disleriyle tuttugunu görse, o kimsenin kendisine yahut malina noksanlik erisir, yahut elinin erisemeyecegi bir is talebinde bulunur. Göge çikip oradan inmedigini görse, ölümüne, yahut ölüme yaklasr isarettir. Göge çikip orada dolastigini gören kimse, Astronomi ilmini ve gizli ilimleri ögrenerek halk arasinda meshur ve maruf olur. Göge dayandigini gören kimse, baskan olur, kendisine muhalif kimselere zafer bulur. Ne zaman çiktigini bilmedigi halde göge çikmis oldugunu gören kimse, insallah cennete girer. Gökte binalari oldugunu ve bu binalarin da yerdeki halkin binalarina benzemedigini gören o kimse bulundugu halden baska bir sekilde dünyadan çikar. Yer ile gök arasinda, aslim kötü gördügü bir seyden duvarinin oldugunu görse, dince kötü bir seye, duvar aslim kötü görmedigi bir seyden yapilmissa, din ve dünyaca serefe isaret eder. Gerek kendisi ve gerekse bütün halk için rüyada gökten kapi açildigini görse, yine kendisi ve halk için üzüntü ve kederden halasa ve hayra isaret eder. Gök tarafindan bir ipe asili oldugunu görse, yerden ayrildigi kadar dince velayete isarettir, ipin kesildigini görse, velayet kendisinden gider. Gökte bir kandilin yanip söndügünü görse, günes tutulur. Gök, denize de isaret eder. Ziraatçinin gögü görmesi, Hububat ve meyvelerde meydana gelecek büyüme ve berekete isaret eder. Bazen de gök, ona çikip ihmeyen kimse için ölüme, isa A.S. in kissasina binaen töhmete isaret eder. Gök, yükseklikle de tabir edilir. Rüyada gögün yarilmis görülmesi bid at ve sapikliga isaret eder. Bazen de gögü görmek, hacca, gökyüzünden yere inmek düsman ile anlasmaya isaret eder. Bazen göge yükselmek, inatçi ve düsman ile münazaa ve husumete isaret eder. Hayirli seylerden sayilanlarin rüyada gökyüzüne çekilmesini görmek, piyasanin pahali olmasina, iyi kimselerin kaybolmasina yahut gazilerin ve hacilarin ölümüne isaret eder. Kötü seylerden sayilanlann rüyada gökyüzüne çekilmesini görmek, inançsizlann helakina yahut zulmün ortadan kalkmasina isaret eder. Bazen de rüyada göge çikmak, büyüklerin evlerine girmeye isaret eder. Eger gökten birsey alsa, hirsizliga ve haber arastirmaya isaret eder. Günahkar kimsenin göge çikmasi, onun ölümüne, inançsiz çikmasi ise, Müslüman olmasina isaret eder. Göge giren kimse hasta ise iyilesmemisse, ölür. Bazen de uzak bir yere yolculuk yapar. Bazen de gök hapse ve ona yönelmek de yüksek düsünceye isaret eder. Gögün yanlarak içerisinden ihtiyar birisinin çiktiginin görülmesi, o yer halkina gelecek hayra, ucuzluk ve bollukla beraber ülfet ve sevince isaret eder. Genç birisinin çiktiginin görülmesi, düsmanin o yer halkina fenalik etmesine ve aralarindan düsmanlik ve aynlik meydana çikmasina isaret eder. Koyunun çiktiginin görülmesi ganimettir. Deve çikarsa, yagmur yagar ve Seller gider. Arslan ve yirtici hayvan çikarsa, o yerin halki çok acimasiz bir valinin zulmü ne ugrar. Eger gökten Bal, Zeytin, incir ve Arpa gibi bolluga isaret eden seyler inse, halka menfaatli yagmurlar yagar ve halkin menfaati gökten inen seylerle meydana gelir. Kendisi hazir bulundugu halde gögün yapildigini görse o kimse yalan yere sahitlikte bulunur. Gökten yeryüzüne düstügünü görse, büyük bir günah isler. Düstügü zaman basi asagi olsa, ömrünün uzun olmasina isaret eder. Bazen de bu rüya onun günah islemesinden dolayi korkutulmasina isaret eder. Bazi kere de hastanin sihhat ve rahatindan sonra yine hastalanmasina, tevbe edenin tevbesinden dönerek yeniden günah islemesine isaret eder. Bir kimse rüyada gökten nur çiktigini görse, o yer balkinin hidayetine, gökte karanligin meydana geldigini görse, o yer halkinin sapikligina isaret eder. Gökten kamçi gibi seyler indigim görse, kazandiklari günah ve suçtan dolayi halka siddet ve sikinti isabet eder. Rüyada gökleri görmek, ilim sahipleri için esyanin hakikatim kesfetmeye ve ona muttali olmaya ahiret islerine ihtimam göstermeye isaret eder. Bazen de gökleri görmek ve oraya çikmak büyük sehirlere yapilacak yolculuga kara ve denizde ticaretin çok siniflarindan Kar ve faydali ticaretlere isaret eder. Gögü görmek, sehire, kaleye, eve, ese, annebabaya, hocaya, kendisinden menfaat umulan ve zaranndan korkulan yere isaret eder. Bazen göge çikmayi arzu etmek, rizik aramak için çalismaya, vaadin yerine getirilmesinden ümit ettigi seyin çabukluguna isaret eder.


Gök

Rüyada gökyüzüne çıkmak, hüznü işaret eder. Eğer merdivenle çıkıyorsanız, bu, başarı ve şöhret sahibi olacağınız anlamına gelir.

Rüyada gökyüzüne çıkmak, hüznü işaret eder. Eğer merdivenle çıkıyorsanız, bu, başarı ve şöhret sahibi olacağınız anlamına gelir.

Rüyada gökyüzüne çıkmak üzüntünün işaretidir. Eğer merdivenle çıkıyorsanız, başarılı ve ünlü olacağınız anlamına gelir.

Masmavi bir gökyüzü, sıkıntıların geride kalacağını ve kişinin işinde ilerleyeceğini, istediğine kavuşacağına işaret eder.

Rüyada gökyüzüne çıkmak, üzüntünün işaretidir. Eğer merdivenle çıkıyorsanız, bu, başarılı ve ünlü olacağınız anlamına gelir.

Rüyada gökyüzüne çıkmak, üzüntünün işaretidir. Eğer merdivenle çıkıyorsanız, bu, başarılı ve ünlü olacağınız anlamına gelir.


Musallaêtaşı . Önder . Sampıyon . Yatagan . Ardıçkuşu . Çıldırma . İskat . İyi iyilik . Kesim yeri . Kımono . Kolcak . Mermer tası . Mesalecı . Mesın sergılerı . Muhlet vermek . Musıbet . Muvezzı . Pazen . Pıst . Sıdre tı munteha . Sıla ıcın ıstırap duymak . Söküğü dikmek . Sure 022 hacc . Sure 044 duhan . Sure 068 nun . Sure 090 beled . Sure 091 sems . Sure 094 ınsırah . Sure 096 alak . Sure 102 tekasur . Suretıl duha . Suretıl fecr . Suretıl fıl . Suretıl kehf . Suretıl leyl . Suretıl maıde . Suretıl nasr . Telefaks . Teleks . Telfın balıgı . Telgraf . Tellal . Tepmek . Teskere . Toprak kuregı . Torna . Transatlantik . Tütsü kabı . Ululuk . Umıt kesmek .


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71